МирLETA18 янв.

"Twitter" bloķē FARC bijušo komandieru kontus

Sociālo mediju platforma "Twitter" bloķējusi vairāku komunistu teroristiskā grupējuma Kolumbijas Revolucionārie bruņotie spēki (FARC) bijušo komandieru kontus.

Ivana Markesa un Hesusa Santriča tvitera kontos kopš piektdienas lasāms paziņojums, ka tie bloķēti saistībā ar platformas noteikumu pārkāpšanu.

Bloķēts arī no FARC renegātu grupējuma "Segunda Marquetalia" konts.

Ceturtdien šo kontu slēgšanu pieprasīja Kolumbijas policija, norādot, ka tie izmantoti kūdīšanai uz terorismu.

Piemēram, Markess tviterī publicējis videoierakstu, kurā viņš ar ieroci rokā, fonā stāvot citiem bruņotiem vīriem, asi kritizē Kolumbijas prezidentu Ivanu Duki.

Bijušie FARC komandieri Lusjano Marins, kas pazīstams kā Ivans Markess, un Seuksis Ernandess, kas pazīstams kā Hesus Santričs, tagad vada grupējumu "Segunda Marquetalia".

Viņi abi piedalījās sarunās par 2016.gada miera līgumu, ar kuru tika pielikts punkts pusgadsimtu ilgajai komunistu teroristu vardarbīgajai cīņai ar Kolumbijas valdību.

Taču 2019.gada augustā izplatītajā videoierakstā viņi paziņoja, ka Duke esot pārkāpis miera līgumu un ka viņi atkal ķersies pie ieročiem.

Saskaņā ar valdības aplēsēm bruņotais konflikts, kas ilga kopš pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem, prasījis vairāk nekā 600 000 dzīvību, lai gan saskaņā ar citiem novērtējumiem upuru skaits varētu būt 220 000.

Vēl miljoniem cilvēku FARC vardarbības rezultātā bijuši spiesti pamest savas mājas.