LETA7 окт.

Tuvākajā nedēļā gaidāmi nepastāvīgi laikapstākļi

Šīs nedēļas otrajā pusē un, iespējams, arī nākamnedēļ laikapstākļus Latvijā ietekmēs cikloni, tādēļ brīžiem gaidāms lietus, vēsta "Global Forecast System" prognoze.

Katrā no tuvākajām dienām vietām Latvijā iespējams lietus, dažkārt līs plašā teritorijā. Pūtīs lēni līdz mēreni stipri vēji, sākotnēji no dienvidiem.

Dažās naktīs, izklīstot mākoņiem un iestājoties bezvējam, vietām veidosies migla un salna. Vairumā nakšu gaisa temperatūra nenoslīdēs zemāk par +4..+9 grādiem.

Maksimālā gaisa temperatūra dienas laikā pārsvarā būs +10..+16 grādi.

Saskaņā ar Eiropas Komisijas programmas "Copernicus" prognozēm arī nākamajās piecās nedēļās gaisa temperatūra Latvijā saglabāsies virs klimatiskās normas, tomēr, sākot ar oktobra otro pusi, siltuma anomālija vairs nebūs tik liela kā iepriekš, turklāt tiek prognozēti biežāki nokrišņi.

"Copernicus" publiskotās sezonālās prognozes liecina, ka līdz 2021.gada aprīlim arī visu mēnešu vidējā gaisa temperatūra varētu būt augstāka par normu. Nokrišņu daudzums ziemā un pavasarī tiek prognozēts mazliet virs daudzu gadu vidējā lieluma.