LETA2 дек.

Trīs personas aizturētas par nelegālās televīzijas izplatīšanu Rīgas reģionā

Valsts policijas (VP) Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas darbinieki novembrī aizturējusi trīs personu grupu aizdomās par nelegālās televīzijas izplatīšanu aptuveni 1000 mājsaimniecībām Rīgas reģionā informēja VP.

Pārbaudot kriminālizlūkošanas rezultātā iegūto informāciju, policija identificēja personas, kas nodarbojās ar nelegālas televīzijas pakalpojumu sniegšanu Rīgas un Pierīgas iedzīvotājiem.

Izmeklēšanā konstatēts, ka ar minētajām prettiesiskajām darbībām, bez licences izplatot komerciāla rakstura televīzijas programmas, radīts būtisks kaitējums vismaz diviem televīzijas programmu pārstāvjiem jeb blakustiesību subjektiem. Cietušām pusēm radīti zaudējumi kopumā vismaz 19 680 eiro apmērā.

2020.gada novembrī Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas likumsargi par šī nozieguma izdarīšanu aizturēja 1957., 1982. un 1959.gadā dzimušas personas, kuras iepriekš nav nonākušas policijas redzeslokā, un pārtrauca nelegālā televīzijas pakalpojuma pieejamību aizturēto personu klientiem.

Pēc personu aizturēšanas tika veiktas desmit kratīšanas personu īpašumos un juridiskās personas saimnieciskās darbības veikšanas vietās Rīgā un Rīgas apkaimē.

Kratīšanu laikā izņemtas nozieguma izdarīšanai paredzētas televīzijas signāla uztveršanas un izplatīšanas iekārtas, tai skaitā televīzijas signāla dekoderi, televīzijas kartes un citas ierīces. Tāpat izņemti datu nesēji un dažāda veida dokumenti, kā arī cita veida objekti, kam ir pierādījumu nozīme kriminālprocesā.

Minētajām personām tika piemērots aizdomās turēto statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, kas ietver aizliegumu turpmāk nodarboties ar televīzijas pakalpojumu sniegšanu.

Vienlaikus tiek skatīts jautājums par procesa sākšanu piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanai kādam uzņēmumam.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka minētās personas Latvijas teritorijā vismaz no 2019.gada novembra, izmantojot komercsabiedrību infrastruktūru, nodarbojās ar nelicencēta televīzijas satura izplatīšanu bez retranslācijas atļaujas.

Iedzīvotājus, kuri ir zaudējuši televīzijas apraidi, kā arī personas, kurām radušās šaubas par viņu apraides operatora darbības likumību, ir aicināti pārliecināties par attiecīgās licences esamību interneta mājaslapā "www.neplpadome.lv".

Gadījumā, ja iedzīvotāji sastapušies ar negodprātīgu apraides operatora rīcību, policija aicina par to ziņot elektroniski Kibernoziegumu apkarošanas nodaļai uz e-pastu "cyber@vp.gov.lv".