LETA25 нояб.

Tramps piekrīt piešķirt līdzekļus prezidentūras pārejai, bet vēl neatzīst sakāvi

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien piekrita tam, ka valdības aģentūra piešķirs līdzekļus prezidentūras pārejas procesa atvieglošanai, lai gan viņš vēl neatzina savu sakāvi un Džo Baidena uzvaru ASV prezidenta vēlēšanās.

Tramps tviterī atzina, ka Vispārējo pakalpojumu pārvaldei (GSA) ir laiks "darīt, kas ir jādara". GSA uzdevums ir piešķirt miljoniem ASV dolāru jaunievēlētam prezidentam valdības pārņemšanas atvieglošanai.

Tramps tajā pašā tvītā gan uzstāja, ka vēl arvien atsakās atzīt savu sakāvi. "Mūsu lieta SPĒCĪGI turpinās, mēs turpināsim labo cīņu, un es ticu, ka mēs gūsim virsroku!" tvītoja Tramps.

Baidena pārejas komandai tagad būs pieeja GSA līdzekļiem un biroju telpām, kā arī iespēja tikties ar federālajām amatpersonām.

Baidena birojs, kas pirms dažām stundām bija paziņojis par nominācijām valsts sekretāra un vairākiem citiem amatiem, pavēstīja, ka GSA tagad sniegs "atbalstu, kas nepieciešams gludas un mierīgas varas nodošanas īstenošanai".

"Tuvākajās dienās pārejas amatpersonas sāks tikties ar federālajām amatpersonām, lai apspriestu atbildi uz [Covid-19] pandēmiju, saņemtu pilnu atskaiti par mūsu nacionālās drošības interesēm un gūtu pilnīgu priekšstatu par Trampa administrācijas centieniem iztukšot valdības aģentūras," paziņoja Baidena pārejas direktors Johanness Abrahams.