LETA24 авг.

Trampa padomniece Konveja pamet amatu

ASV prezidenta Donalda Trampa vecākā padomniece Kelianna Konveja svētdien paziņoja, ka šomēnes pametīs Balto namu, lai vairāk uzmanības veltītu bērniem.

"Tā pilnā mērā ir mana izvēle un mana balss. Kad būs īstais laiks, es paziņošu par nākotnes plāniem," teikts Konvejas paziņojumā. "Šajā brīdī un maniem mīļajiem bērniem būs mazāk drāmas un vairāk mammas."

ASV sabiedrība jau vairākus mēnešus var sekot līdzi Konvejas ģimenes domstarpībām, kas tikušas risinātas publiski. Arī Trampa padomnieces meita sociālajos tīklos kritizējusi prezidentu un uzbrukusi mātei.

Konvejas dzīvesbiedrs Džordžs ir konservatīvo nometnes jurists, kā arī pazīstams Trampa kritiķis.

Džordžs Konvejs tviterī pavēstījis, ka pametīs Linkolna projektu, ko izveidojuši Trampam naidīgi noskaņotie republikāņi, un apliecinājis, ka "veltīs vairāk laika ģimenes jautājumiem".

2016.gadā Konveja vadīja Trampa kampaņu uz uzvaru vēlēšanās. Uzreiz pēc vēlēšanu uzvaras viņa sāka strādāt Baltajā namā, kļūstot par vienu no Trampa dedzīgākajām aizstāvēm.

Ar negaidīto paziņojumu par aiziešanu no amata Konveja nākusi klajā dienu pirms Republikāņu partijas nacionālā konventa sākuma, kur gaidāma Trampa kandidatūras oficiālā izvirzīšana novembra prezidenta vēlēšanām.