LETA24 сент.

TM valsts sekretāre vietniece cer mainīt pieeju bērnu likumpārkāpumiem

Tieslietu ministrijas (TM) valsts sekretāra vietniece tiesību politikas jautājumos Laila Medina cer piedāvāt valdībā jaunu tiesību aktu un mainīt esošo politiku bērnu tiesību jomā, proti, no bērnu sodīšanas par likuma pārkāpšanu koncentrējoties uz atbalsta sniegšanu, lai novērstu prettiesisku uzvedību turpmāk.

Medina TM rīkotajā forumā "Pārmaiņu laiks bērnu tiesību aizsardzībā: kā sasniegt rezultātus?" skaidroja, ka bērnu tiesības un bērnu loma Latvijas tiesību sistēmā un valstī kādu laiku ir viens no iemesliem, kas viņai naktīs neļauj gulēt. Viņa stāstīja, ka visi gribētu dzīvot valstī, kur valsts pret bērnu izturas labi, tomēr to esot viegli pateikt, bet grūti panākt, kaut vai tāpēc, ka apzīmējums "labi" ir ļoti subjektīvs.

TM valsts sekretāra vietniece minēja, ka Latvijā svarīgi saglabāt dialogu starp valsti un pašvaldību, akcentējot, ka reizēm valstij un pašvaldībai būtu jāaizmirst, kura no pusēm ir "svarīgāka", ņemot vērā, ka uzmanības centrā jāsaglabā bērns.

Tāpat viņa norādīja, ka, viņasprāt, Latvijā nav neviena institūcija nedz valsts, nedz nevalstiskā sektora, kas uz katru tiesību dokumentu paskatītos no bērna viedokļa. "Paskatāmies no pedagogu, pašvaldību darbinieku, pašvaldību institūciju puses, lai būtu ērti strādāt, bet vai ir kāds, kas kliedz par bērniem?" konferencē uzsvēra Medina.

Viņa pauda cerību, ka TM šo iniciatīvu iekļaus savos ilgtermiņa mērķos, un nākotnē īstenos.