ЛатвияLETA9 февр.

Tirdzniecības vietās Bauskā septiņi cilvēki sodīti par sejas aizsargmasku nelietošanu

Veicot profilaktiska rakstura pārbaudes publiskās un tirdzniecības vietās, lai uzraudzītu, vai tiek ievēroti ārkārtējā situācijā noteiktie ierobežojumi, sestdien Bauskā septiņi cilvēki sodīti par sejas aizsargmasku nelietošanu informēja Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Kopumā Zemgalē pārbaudītas 235 vietas telpās un 48 ārpusē, pārkāpumus konstatējot desmit gadījumos. Vēl 87 gadījumos dotas preventīvas norādes, nepiemērojot sodu.

Sestdien visapzinīgākos iedzīvotājus un komersantus likumsargi sastapa Tukuma iecirkņa apkalpojamā teritorijā, jo, veicot pārbaudes 20 publiskās un tirdzniecības vietās, netika konstatēts neviens pārkāpums, kā arī nebija nepieciešams veikt preventīva rakstura pārrunas, skaidroja Kalniņa. Dobeles iecirkņa apkalpojamā teritorijā amatpersonas pārbaudīja 75 publiskas un tirdzniecības vietas, un 50 gadījumos tika doti preventīvi norādījumi, nepiemērojot sodu.

Pārbaužu rezultātā līdzīga situācija bija arī Jelgavas pusē, kur likumsargi, veicot pārbaudes 61 publiskā un tirdzniecības vietā, 15 gadījumos veica preventīva rakstura pārrunas. Arī Jēkabpils iecirkņa apkalpojamā teritorijā, pārbaudot 85 tirdzniecības vietas, likumsargiem 14 gadījumos bija nepieciešams sniegt preventīvas norādes.

Savukārt Aizkraukles iecirkņa apkalpojamā teritorijā, pārbaudot 30 publiskas un tirdzniecības vietas, par pārkāpumiem tika sākti trīs administratīvā pārkāpuma procesi un piecos gadījumos dotas preventīvas norādes. Likumsargi Skrīveros konstatēja, ka automašīnā "Volkswagen Bora" atrodas trīs personas no dažādām mājsaimniecībām un neviena tām nelietoja deguna un mutes aizsegu. Visām personām piemēroti brīdinājumi.

Visvairāk ārkārtējā situācijā noteikto ierobežojumu pārkāpumu konstatēts Bauskā. Likumsargiem pārbaudot 12 publiskas un tirdzniecības vietas, sākti septiņi administratīvā pārkāpuma procesi un trīs gadījumos sniegtas preventīvas norādes. Visi administratīvā pārkāpuma procesi sākti par mutes un deguna aizsegu nelietošanu tirdzniecības telpās. Sešām personām policisti piemēroja naudas sodu desmit eiro katrai, bet vienā gadījumā - 25 eiro.

VP atgādina, ka Covid-19 risku dēļ ārkārtējā situācija ir pagarināta, līdz ar to ir spēkā iepriekš noteiktie ierobežojumi, kā arī ir stājušās spēkā pastiprinātas epidemioloģiskās drošības prasības tirdzniecības vietām. Likumsargi arī turpmāk sola pievērst uzmanību ierobežojumu ievērošanai, tāpēc aicina iedzīvotājus rūpīgi sekot norādēm tirdzniecības vietās un ievērot noteiktās prasības publiskās vietās.

Jau ziņots, ka sestdien kopumā sākti 36 administratīvā pārkāpuma procesi par Covid-19 ierobežojumu pārkāpumiem tirdzniecības vietās. Likumsargi pārbaudīja 1713 tirdzniecības vietas, uzraugot, vai tiek ievēroti visi ārkārtējās situācijas noteiktie ierobežojumi.

315 gadījumos tika dotas preventīvas norādes, nepiemērojot sodu, savukārt 36 gadījumos sākti administratīvā pārkāpuma procesi.