LETA21 окт.

Tihanovska mudina drošības struktūru darbiniekus pāriet tautas pusē

Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska nākusi klajā ar aicinājumu, mudinot drošības struktūru darbiniekus "pāriet tautas pusē" līdz 25.oktobrim un solot, ka viņi tiks atbrīvoti no lustrācijas.

"Tautas ultimāts" - tā ir jūsu iespēja pāriet baltkrievu pusē. Ja jūs nepiekrītat pildīt noziedzīgos rīkojumus - nedariet to," teikts Tihanovskas paziņojumā lietotnē "Telegram".

"Pie atbildības tiks saukti tikai tie, kas pastrādājuši noziegumus", un "totālas lustrācijas nebūs".

"Jaunajā Baltkrievijā" būs vajadzīga drošības struktūru sistēma, norādīja Tihanovska, mudinot drošības struktūru darbiniekus sazināties ar opozīciju un fondiem, kā arī nākt klajā ar "publiskiem paziņojumiem ar atbalstu savai tautai".

Baltkrievijā jau ilgāk nekā divus mēnešus turpinās protesti pret prezidenta vēlēšanu viltošanu. Protestu gaitā aizturēti vairāk nekā 13 000 cilvēku, bet vairāki simti ievainoti. Lielākās protesta akcijas notiek svētdienās.

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās 9.augustā līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska.

Vēlēšanu rezultātus atteikusies atzīt arī Eiropas Savienība un citas rietumvalstis.