LETA6 дек.

Tiešsaistes lekcijā stāstīs par komunikāciju digitālajā vidē

Otrdien, 8.decembrī, no plkst.18 līdz 20 tiešsaistē notiks Eiropas Savienības (ES) mājas rīkota bezmaksas nodarbība, kurā Izaugsmes treneris un psiholoģijas students Āris Birze stāstīs par komunikāciju digitālajā vidē, proti, par argumentāciju un emociju valdīšanu saziņā ar cilvēkiem, kuru viedokļi atšķiras.

Kā informēja ES mājā, lekcijā "Robeža starp ienaidnieku un draugu digitālajā vidē" Brīze analizēs iemeslus un dalīsies piemēros, kāpēc cilvēki izmanto digitālo vidi savu un citu viedokļu paušanai, kā arī ieteiks praktiskas tehnikas, lai "ienaidnieku" pārvērstu par "draugu".

Brīze ir ne tikai izaugsmes treneris un psiholoģijas students, bet arī autors. Viņš vada "Spiikiizi" izaugsmes kafejnīcu, "Biznesa līdera" grupas un sniedz atbalstu jauniešiem kā mentors.

Savukārt 15.decembrī no plkst.18.30 līdz 20.30 notiks nodarbība, kurā debašu entuziaste, mentore un politikas pētniece Sintija Tarasova stāstīs par prasmēm noformulēt savu viedokli un atšķirt pamatotus argumentus no manipulācijas. Lekcijā dalībnieki apgūs argumentācijas pamatprincipus, mācoties gan to, kas ir labs arguments un kā to veidot, gan arī analizējot sliktus argumentus - loģikas kļūdas. Nodarbībā dalībniekiem būs iespēja gan klausīties, gan aktīvi līdzdarboties.

ES mājā norādīja, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas. Vietu skaits nodarbībās ir ierobežots un uz katru nodarbību jāpiesakās atsevišķi. Interesenti var piedalīties vienā vai abās nodarbībās.

ES māja nodarbības rīko, lai dotu iespēju ikvienam interesentam apgūt argumentācijas prasmes un veicinātu medijpratību.

ES ir pastiprināti pievērsusies cīņai pret dezinformāciju, lai aizsargātu demokrātiju un nodrošinātu godīgu vēlēšanu norisi. 2018.gada nogalē atbalstītais ES Rīcības plāns dezinformācijas apkarošanai paredz uzlabot dezinformācijas atklāšanu, veicināt saskaņotu ES institūciju un dalībvalstu reaģēšanu, kā arī sniegt lielāku atbalstu faktu pārbaudītājiem, pētniekiem, kampaņām medijpratības veicināšanai.

Pieteikties uz pirmo nodarbību var, sekojot saitei "ieej.lv/7cZiL", savukārt uz otru nodarbību - sekojot saitei "ieej.lv/q9iAW".