LETA26 окт.

Tiesa turpinās skatīt valsts noslēpuma apzinātā izpaušanā apsūdzētā deputāta Juraša lietu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien plkst.11 aiz slēgtām durvīm turpinās izskatīt krimināllietu pret Saeimas deputātu, bijušo Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieku Juri Jurašu (JKP), kurš apsūdzēts valsts noslēpuma apzinātā izpaušanā.

Pats Jurašs savu vainu neatzina.

Jau ziņots, ka janvārī Saeimas deputātu vairākums atbalstīja Juraša izdošanu kriminālvajāšanai lietā par valsts noslēpuma izpaušanu. To bija lūgusi Ģenerālprokuratūra.

Saeimas Kārtības rullī bija noteikts, ka kriminālvajāšanai izdotiem deputātiem ir liegtas tiesības piedalīties Saeimas un tās komisiju sēdēs. Vienlaikus parlamentārietis šādos apstākļos varēja saņemt pusi no deputāta amatalgas. Tomēr tieši pirms Ziemassvētkiem Satversmes tiesa minēto likuma normu atcēla. Attiecībā uz Jurašu tā tika atzīta par spēkā neesošu jau kopš 2019.gada 31.janvāra.

Jurašs 2016.gada vasarā publiski paziņoja, ka viņam piedāvāts kukulis, lai bijušā VAS "Latvijas Dzelzceļš" (LDz) vadītāja Uģa Magoņa un Igaunijas uzņēmēja Oļega Osinovska kriminālprocess tiktu pārkvalificēts no kukuļdošanas uz tirgošanos ar ietekmi, par ko likumā paredzēts daudz maigāks sods.