LETA16 янв.

"Tele2" plāno investēt 10 miljonus eiro jaunākās paaudzes mobilo sakaru pamattīklā

Mobilo sakaru operators SIA "Tele2" šogad plāno sākt mobilo sakaru pamattīkla modernizācijas darbus, investējot tajos apmēram 10 miljonus eiro pavēstīja uzņēmumā.

Pamattīkla modernizācijā tiks izmantoti tehnoloģiju ražotāja "Nokia" risinājumi.

"Mēs apzināmies, ka šobrīd, kad daudzi strādā un mācās attālināti, kā arī iepirkšanās un pakalpojumi ir pieejami pārsvarā digitālajā vidē, pieprasījums pēc mobilajiem sakariem ir īpaši liels. Aizvadītajā gadā jau veicām vairākus tīkla jaudas palielināšanas darbus un arī šogad darbs pie attīstības turpināsies. Lai uzlabotu 2G, 3G un 4G tīklu darbību, tiks palielināta kapacitāte aptuveni 200 bāzes stacijām un uzbūvētas 40 jaunas, kā arī sākts vērienīgs vairāku gadu projekts pie pamattīkla modernizācijas kopā ar "Nokia", kas ļaus uzlabot tā veiktspēju," pauda "Tele2" valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

Kompānijā uzsvēra, ka modernizētais pamattīkls atbalstīs un uzlabos 4G un 5G darbību, tādējādi gan individuāliem klientiem, gan uzņēmumiem būs pieejams lielāks mobilā interneta ātrums un mazāks latentums jeb datu aizture, lietojot mobilo internetu. Tīkla modernizāciju plānots pabeigt vairāku gadu periodā.

"Jaunais pamattīkls ļaus ātrāk izstrādāt un ieviest uzņēmējiem noderīgus tīkla risinājumus, lai nodrošinātu pakalpojums, ņemot vērā viņiem nepieciešamos tīkla parametrus. Proti, tas ļaus mobilajā tīklā ieviest pakalpojumus tā, lai tiktu apmierinātas uzņēmuma vai kādas lietotāju grupas prasības, piemēram, garantētu datu lejupielādes ātrumu, latentumu vai daudzu iekārtu vienlaicīgu apkalpošanu. Savukārt "edge computing" ieviešana nozīmēs datu apmaiņu pēc iespējas tuvāk klientam, tādējādi nodrošinot datu pārraidi ļoti tuvu reālajam laikam, kas ir svarīgi dažādu sensoru ātrai un veiksmīgai darbībai daudzās nozarēs - transporta, pilsētu infrastruktūras un izklaides," klāstīja "Tele2" tehniskā direktore Līga Krūmiņa.

Jau vēstīts, ka "Tele2" 2019.gadā strādāja ar 136,669 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 2% un bija 31,519 miljoni eiro.

Kompānija reģistrēta 1995.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 3,486 miljoni eiro. "Tele2" vienīgais īpašnieks ir Zviedrijas "Tele2 Sverige Aktiebolag".