LETA5 нояб.

"Tele2" iedarbinājusi 5G bāzes stacijas Siguldā un Salacgrīvā

Mobilo sakaru operators "Tele2" iedarbinājusi 5G bāzes stacijas Siguldā un Salacgrīvā pavēstīja kompānijas sabiedrisko attiecību vadītājs Oskars Fīrmanis.

"Tele2" 5G bāzes stacija Siguldā ir uzstādīta Vildogas ceļa tuvumā, bet Salacgrīvā - Vidzemes ielā.

Fīrmanis norādīja, ka tādējādi "Tele2" 5G tīkls komercrežīmā ir pieejams septiņās Latvijas pilsētās - Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Jūrmalā, Valmierā, Siguldā un Salacgrīvā.

Jūrmalā 5G bāzes stacija atrodas Emīlijas ielā, Valmierā - Raiņa ielā, Daugavpilī 5G stacija atrodas Šķirotavas dzelzceļa stacijas tuvumā, Jelgavā - pie Dobeles šosejas, bet Rīgā - Mūkusalas Biznesa Centra teritorijā.

Fīrmanis atzīmēja, ka arī nākamgad kompānija turpinās izvērst 5G tīklu.

"Kā jau jebkurai mobilo sakaru tehnoloģijai, arī 5G pilnvērtīgai izmantošanai ir nepieciešams plašs pārklājums, atbilstoša kapacitāte tīklā un ierīču pieejamība. Lai pārklājumu palielinātu straujāk, un līdz ar to veicinātu arī dažādu 5G biznesa risinājumu attīstību, mēs ceram, ka Latvijā tiks atļauts 5G tehnoloģiju izvēršanā un attīstībā sadarboties vairākiem mobilo sakaru operatoriem, kā tas ir citās pasaules un Eiropas valstīs," atzīmēja "Tele2" tehniskā direktore Līga Krūmiņa.

Jau vēstīts, ka "Tele2" pagājušajā gadā strādāja ar 136,669 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 2% un bija 31,519 miljoni eiro.

Kompānija reģistrēta 1995.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 3,486 miljoni eiro. "Tele2" vienīgais īpašnieks ir Zviedrijas "Tele2 Sverige Aktiebolag".