LETA27 нояб.

Taivānas parlamentā opozīcija, protestējot pret ASV cūkgaļas importu, sarīko nekārtības ar cūku iekšu mešanu un kautiņiem

Protestējot pret Taivānas valdības lēmumu atļaut ASV cūkgaļas importu,  opozīcijas deputāti parlamentā apmētājuši premjerministru ar cūku iekšām un sakāvušies ar citiem deputātiem.

Taivānas prezidente Cai Inveņa augustā paziņoja, ka valdība no 1.janvāra atļaus importēt no ASV cūkgaļu, kas satur raktopamīnu. Šī lopbarības piedeva,  kas ir aizliegta Eiropas Savienībā,  veicina liesas gaļas veidošanos.

Vašingtona atzinīgi novērtējusi Taivānas lēmumu, kas pavēris ceļu divpusējā brīvās tirdzniecības līguma noslēgšanai.

Taču Taivānas lielākā opozīcijas partija Gomiņdāns stingri iebilst pret ASV cūkgaļas importu, paužot bažas par pārtikas drošumu.

Kopš septembra vidus Gomiņdāns protestē pret ASV cūkgaļas importa atļaušanu, liedzot premjerministram Su Džeņčanam uzstāties parlamentā un atbildēt uz deputātu jautājumiem.  Opozīcijas deputāti mēdz okupēt tribīni, lai valdības vadītājs nevarētu uzrunāt likumdevējus.

Valdošā Demokrātiskā progresīvā partija (DPP) nolēma pārtraukt šo blokādi un panākt, lai premjerministrs piektdien var uzstāties parlamentā. DPP deputāti izveidoja dzīvo ķēdi ap premjeru ceļā uz tribīni.

Gomiņdāna deputāti sacēla troksni, izmantojot svilpes un megafonus, un, kad Su sāka runāt, apmētāja viņu ar cūku iekšām un agresīvi izturējās pret valdošās partijas deputātiem, izraisot kautiņus.

Premjerministrs drīz atstāja tribīni, bet vēlāk atgriezās, lai mēģinātu uzklausīt jautājumus, taču Gomiņdāna deputātu saceltais troksnis padarīja to neiespējamu.

DPP nosodīja opozīcijas protestus, norādot, ka mētāšanās ar cūku subproduktiem ir pārtikas izniekošana, kas piesmirdinājusi parlamentu, un aicināja atgriezties pie racionālām debatēm.

Gomiņdāns savukārt paziņoja, ka lēmums par cūkgaļas importēšanu no ASV bijis sasteigts un rada risku sabiedrības veselībai. DPP  šādus pārmetumus noraida.

"Lai aizsargātu cilvēku veselību un pārtikas drošumu, opozīcijas partija nevar darīt neko citu kā pretoties," paziņoja Gomiņdāns.

Taivānā fiziskas sadursmes starp deputātiem parlamentā nav retums.