LETA17 дек.

Šveices eksprezidents Flavio Koti miris no Covid-19

Bijušais Šveices prezidents Flavio Koti, kurš ieņēmis arī ārlietu ministra un iekšlietu ministra amatus, ir miris 81 gadu vecumā no Covid-19.

"Es ar lielām skumjām uzzināju par Flavio Koti nāvi," tviterī paziņoja Šveices ārlietu ministrs Injacio Kasiss. "Viņa politiskais gars vienmēr būs klātesošs Ārlietu ministrijā," viņš piebilda.

Tičīno kantona reģionālais laikraksts ziņoja, ka Koti miris trešdienas pēcpusdienā kādā Lokarno slimnīcā "pēc komplikācijām [jaunā] koronavīrusa dēļ".

Koti, kurš bija studējis tieslietas, vispirms veidoja karjeru Kristīgo demokrātu tautas partijā Tičīno kantonā. Viņš bija Šveices iekšlietu ministrs no 1987. līdz 1993.gadam un ārlietu ministrs no 1994. līdz 1999.gadam, bet prezidenta amatu ieņēma divreiz - 1991. un 1998.gadā.

Koti centās tuvināt Šveici starptautiskām organizācijām. Viņš mēģināja panākt Šveices iestāšanos ANO, un tas notika 2002.gadā - trīs gadus pēc viņa otrās prezidentūras.

Koti arī panāca, lai ANO Eiropas mītne paliktu Ženēvā, un palīdzēja nodrošināt, lai šajā pilsētā bāzētos 1995.gadā dibinātā Pasaules Tirdzniecības organizācija (PTO).