LETA5 сент.

SPRK strīda jautājumā ar "Rīgas ūdens" lēmusi par labu lietotājam

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK), izskatot strīdu par ūdenssaimniecības pakalpojumu nodrošināšanu, pieņēmusi lēmumu par labu lietotāja interešu aizstāvībai un uzdevusi SIA "Rīgas ūdens" noslēgt pagaidu līgumu ar dzīvokļu īpašnieku kopību un tās pilnvaroto pārstāvi - SIA "Lanis Plus" informēja SPRK pārstāve Baiba Jakobsone.

Viņa norādīja, ka "Rīgas ūdens" atteicās slēgt pagaidu ūdenssaimniecības pakalpojuma līgumu ar esošo dzīvojamās mājas pārvaldnieku - dzīvokļu īpašnieku kopību un tās pilnvaroto pārstāvi uz pagaidu laiku, kamēr dzīvojamā mājā notiek būvniecības darbi.

Viena no pagaidu līguma noslēgšanas prasībām, ko izvirzīja komersants esošajam dzīvojamās mājas pārvaldniekam, bija iepriekšējā dzīvojamās mājas pārvaldnieka parāda apmaksa. Par to spēkā ir stājies arī tiesas spriedums, kurā tiesa atzīst - parāds ir apmaksājams iepriekšējam pārvaldniekam.

Izvērtējot strīda lietas apstākļus un juridiskos faktus, SPRK ieskatā, "Rīgas ūdens" rīcība pret esošo dzīvojamās mājas pārvaldnieku bija nepamatota, kas kavēja dzīvokļu īpašnieku kopību saņemt ūdenssaimniecības pakalpojumus. Tiesu judikatūras vērtējums apliecina, ka iepriekš nenokārtotas saistības par sabiedrisko pakalpojuma sniegšanu nevar būt iemesls līguma nenoslēgšanai ar jauno līguma pusi. Šāda sabiedrisko pakalpojumu sniedzēja rīcība ir prettiesiska. Līdz ar to esošajai dzīvokļu īpašnieku kopībai ir tiesības saņemt ūdenssaimniecības pakalpojumus, neizpildot "Rīgas ūdens" izvirzīto pagaidu līguma noslēgšanas prasību.

SPRK ieskatā, vēsturiskā parāda piedziņa "Rīgas ūdenim" ir jārisina šķirti no jautājuma par pagaida līguma noslēgšanu, tāpēc regulators uzlika par pienākumu "Rīgas ūdenim" noslēgt pagaidu līgumu ar dzīvokļu īpašnieku kopību un tās pilnvaroto pārstāvi.

SPRK izskata strīdus saistībā ar tās regulētajiem komersantiem sabiedrisko pakalpojumu nozarēs - enerģētika (elektroenerģija, siltumenerģija un dabasgāzes apgādē), ūdenssaimniecība, elektroniskie sakari, pasts un sadzīves atkritumu apglabāšana poligonos.

"Rīgas ūdens" ir pilnībā Rīgas pašvaldībai piederošs uzņēmums, un tā pamatkapitāls ir 127,6 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Pērn uzņēmums strādāja ar 58 miljonu eiro apgrozījumu un 8,5 miljonu eiro peļņu.