ЛатвияLETA29 апр.

Šorīt Rīgā dzēsts piecstāvu mājā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks

Šorīt Rīgā dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kas bija izcēlies kādas piecstāvu dzīvojamās mājas ceturtā stāva dzīvoklī informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Izsaukums uz ugunsgrēku saņemts plkst.5. Dzīvoklī dega sadzīves mantas 10 kvadrātmetru platībā. No ēkas tika evakuēti pieci cilvēki. Plkst.6.31 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Savukārt trešdien ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumiem, kur dega starpsiena bēniņos, atkritumi, šķūņi un žogs, dūmvada izolācija un sodrēji mājas dūmvadā. Divos gadījumos dega vienstāva dzīvojamā māja.

Aizvadītajā diennaktī valstī dzēsti 13 kūlas ugunsgrēki, no kuriem platības ziņā lielākie reģistrēti Tukuma novadā, kur kūla un niedres dega piecu hektāru platībā, Līgatnes novadā, kur sausā zāle dega 1,2 hektāru platībā, un Daugavpils novadā, kur kūla dega viena hektāra platībā. Šogad kopumā dzēsti jau 1024 kūlas ugunsgrēki.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un to nav iespējams kontrolēt. Pērnās zāles dedzināšana apdraud cilvēku dzīvību, veselību un īpašumu un nodara būtisku kaitējumu videi.

Vakar no rīta tika saņemts izsaukums Balvu novadā, kur bija notikusi divu vieglo automašīnu sadursme, kuras rezultātā vienā no automašīnām bija iespiests cilvēks.

Izmantojot hidrauliskos instrumentus, cietušais tika no automašīnas atbrīvots un nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 58 izsaukumus - 22 uz ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, bet 20 izsaukumi bija maldinājumi.