ЛатвияLETA8 апр.

Šogad "ZZ čempionāta" mērķis būs saliedēt ģimenes

Savu 15.sezonu šogad aprīlī sāk bērnu un jauniešu festivāls "ZZ čempionāts", bet šogad tā mērķis būs saliedēt un stiprināt ģimenes, nevis skolu klases, kā tas bija iepriekšējās sezonās informēja "ZZ čempionāta" projekta vadītāja Ieva Erta.

Pirmajās dienās kopš "ZZ čempionāta" sākuma tam ir reģistrējušās 750 ģimenes.

"ZZ čempionāts" bez maksas piedāvā spēli "Ģimenes kauss", kurā ar dažādiem uzdevumiem trenēt un pārbaudīt ģimenes komandas garu, kā arī interesanti pavadīt laiku kopā. Starp visiem dalībniekiem tiks izlozēta arī galvenā balva - 2000 eiro kopīgiem ģimenes piedzīvojumiem.

Festivāls piedāvās visām Latvijas ģimenēm - gan lieliem, gan maziem - iespēju bez maksas piedalīties divos "Ģimenes kausa" posmos. Vispirms digitālajā, kas norisināsies visu aprīli un kura laikā ģimenēm būs iespēja pārbaudīt savus spēkus un zināšanas dažādos testos un fiziskos pārbaudījumos. Vēlāk arī lielajā finālā, kas norisināsies 15.maijā, Starptautiskajā ģimenes dienā, kura laikā ģimenēm būs iespēja doties vienas dienas piedzīvojumā visā Latvijā, orientēties, meklēt kontrolpunktus un visiem kopā pildīt dažādus radošus uzdevumus. Ģimenes reģistrēties un papildu informāciju par visām aktivitātēm var atrast "www.zzcempionats.lv".

Tāpat visas ģimenes, kas piedalīsies šajā spēlē, saņems žurnālu, kurā būs ekspertu padomi un ieteikumi, kā veiksmīgāk pārdzīvot pandēmijas laiku un kā veidot attiecības ģimenē, kad ikdienā pavadām tik daudz laika kopā vienā telpā. Žurnāla saturs tapis sadarbībā ar vecāku organizāciju "Mammamuntetiem.lv", kā arī pusaudžu psihoterapeitu Nilu Saksu Konstantinovu.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) norādīja, ka ģimene ir kļuvusi par svarīgāko "bastionu" situācijā, kad apkārtējā pasaule gadu ir "sagriezusies kājām gaisā". "Jaunais čempionāta formāts un Veselības ministrijas uzdevumi palīdzēs stiprināt psihoemocionālā atbalsta zināšanas un prasmes, ko ģimene var izmantot savā ikdienā. Tas noderēs arī ārpus ģimenes, lai mēs pēc pandēmijas satiktos un varētu ar to dalīties tālāk - skolā, darbavietā, kopienā un galu galā - valstī," pauda ministrs.

"ZZ čempionāts" ir ikgadējais skolēnu notikums Latvijā. 2019.gada sezonā tas pulcējis vairāk nekā 30 000 dalībnieku no visiem Latvijas novadiem.