МирLETA30 апр.

Soda piespriešana Džordža Floida slepkavam atlikta uz 25.jūniju

Soda piespriešana bijušajam Mineapoles policistam Derekam Čovinam, kurš atzītts par vainīgu afroamerikāņa Džordža Floida slepkavībā, ir atlikta uz 25.jūniju, šonedēļ informēja Henepinas apgabala tiesa Mineapolē.

Iepriekš bija paziņots, ka sods Čovinam tiks piespriests 16.junijā plkst.13.30 (plkst.21.30 pēc Latvijas laika), bet apgabala tiesnesis Pīters Kahils pārcēla attiecīgo tiesas sēdi uz vēlāku laiku.

Tiesas preses sekretārs informēja, ka soda piespriešana pārcelta plānošanas konflikta dēļ. Tā vēl arvien paredzēta plkst.13.30 (plkst.21.30 pēc Latvijas laika).

Čovinu, kurš zemē nogāzto aizturēto Floidu bija spiedis ar celi uz kakla, zvērinātie 20.aprīlī tiesas sēdē Mineapolē atzina par vainīgu visās trijās apsūdzībās.

Zvērinātie viņu atzina par vainīgu otrās pakāpes slepkavībā, par ko draud līdz 40 gadu cietumsods. Viņš arī atzīts par vainīgu trešās pakāpes slepkavībā, par ko draud cietumsods līdz 25 gadiem, un nogalināšanā bez iepriekšēja nodoma, par ko draud desmit gadu cietumsods.

Tā kā visas apsūdzības bija izvirzītas par vienu noziegumu, tad Čovinam draud cietumsods tikai par smagāko apsūdzību otrās pakāpes slepkavībā.

Floids tika nogalināts viņa aizturēšanas laikā 2020.gada 25.maijā Mineapolē.

Čovins pēc Floida nāves tika atlaists no darba Mineapoles policijā. Vēlāk tiesas priekšā stāsies vēl trīs bijušie Mineapoles policisti.

Bijušie Čovina darbabiedri Tomass Leins, Aleksandrs Kuengs un Tou Čao, kas vai nu palīdzēja viņam turēt Floidu pie zemes, vai neiejaucās notiekošajā, tiek apsūdzēti par līdzdalību otrās pakāpes slepkavībā un slepkavībā bez iepriekšēja nodoma.

Floida nāve izprovocēja plašus protestus visā valstī, kuri pārauga grautiņos. Protestētāji uzskata viņa nāvi par simbolu sistemātiskam rasismam un policijas brutalitātei pret afroamerikāņiem.

Visi četri apsūdzētie, kas tika atlaisti vienu dienu pēc Floida nāves, uzstāj, ka lēmums viņu turēt pie zemes bijis pamatots. Viņi arī atsaucās uz tiesu mediķa liecību, ka Floida organismā atrastās narkotikas var būt primārais viņa nāves cēlonis.