ЛатвияLETA31 мар.

Šo ceturtdien notiks vienīgā šīs nedēļas valdības sēde

Šo ceturtdien, 1.aprīlī, notiks vienīgā šīs nedēļas valdības sēde informēja Valsts kancelejā.

Līdz šim otrdienās notika valdības un Krīzes vadības padomes kopsēde, tomēr šonedēļ kopsēde nenotiks.

Tādējādi šonedēļ Ministru kabineta sēde notiks tikai vienu reizi - ceturtdien, 1.aprīlī.

Plānots, ka ceturtdienas valdības sēdē tiks pieņemti konkrēti normatīvie akti, lai varētu ieviest iepriekš Ministru kabinetā konceptuāli atbalstītos priekšlikumu par ierobežojumu mīkstināšanu pēc ārkārtējās situācijas beigām, proti, ar 7.aprīli.

Jau vēstīts, ka Ministru kabinets piektdien,19.martā, panāca vienošanos par ierobežojumu atvieglošanu izglītības procesa organizēšanā, savukārt ierobežojumus tirdzniecībā plānots atvieglot daļēji, ļaujot strādāt tikai mazajiem veikaliem.

Patlaban plānots, ka izmaiņas varētu stāties spēkā uzreiz pēc Lieldienām, tomēr par konkrētu datumu valdība lems nākamnedēļ līdz ar konkrētu tiesību aktu izskatīšanu. Ierobežojumu mīkstināšanas termiņa noteikšanā tiks ņemta vērā aktuālā epidemioloģiskā situācija.

Lai arī sākotnēji Operatīvā vadības grupa rosināja no 7.aprīļa atvieglot ierobežojumus tirdzniecībā, tomēr valdība vienojās ierobežojumus šajā nozarē mīkstināt mērenāk, proti, atļaujot darboties visiem mazajiem veikaliem, bet tirdzniecības vietu ar platību virs 7000 kvadrātmetriem darbība joprojām būtu ierobežota.

Precīzi tirdzniecības nosacījumi vēl tiks izstrādāti, bet paredzams, ka darboties varēs veikali ar atsevišķu ieeju. Lai arī tirdzniecības centri nevarēs darboties, tomēr tajos, tāpat kā līdz šim, varēs darboties veikali, kuru darbība netiek ierobežota, piemēram, grāmatveikali un pārtikas veikali. Tāpat paredzams, ka darboties varēs āra tirdzniecība.

Valdība arī atbalstīja priekšlikumu no 7.aprīļa atļaut īstenot izglītības procesu pēc reģionālā principa - klātienē atļaujot mācīties 1.-6.klasēm un 12.klasei, savukārt 7.-11.klases ievērotu rotācijas principu - divas dienas nedēļā klātienē.

Tāpat no 7.aprīļa būs atļautas individuālās konsultācijas telpās, interešu izglītība un profesionālās ievirzes izglītība notiks ārā grupās līdz desmit cilvēkiem. Profesionālajā izglītībā būs atļauts profesionālās kvalifikācijas iegūšanai nepieciešamo profesionālo praktisko saturu apgūt telpās grupās līdz pieciem cilvēkiem. Tāpat būs atļauts pēc reģionālā principa organizēt nodarbības ārā līdz desmit cilvēkiem jauniešiem un pusaudžiem, kuri pakļauti sociālās atstumtības riskam, personām ar atkarībām, kā arī varētu atļaut individuālās konsultācijas telpās.

Tāpat no 7.aprīļa varēs pulcēties divu mājsaimniecību ietvaros ārā līdz desmit cilvēkiem. Šajā soli būs atļauti arī piketi un gājieni līdz desmit cilvēkiem.

Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9.novembra līdz 6.aprīlim izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.