LETA11 сент.

Slēptuvē nelegālā alkohola ražotnē Viļakas novadā atrod nereģistrētus ieročus un munīciju

Trešdien slēptuvē nelegālā alkohola ražotnē Viļakas novadā policija izņēmusi nereģistrētus ieročus un munīciju informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

Policijas Balvu iecirkņa rīcībā bija nonākusi informācija par iespējama nelegālā alkohola ražošanas un realizēšanas vietu. Trešdien, administratīvās apskates laikā 1948.gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā, likumsargi izņēma aptuveni 86 litrus kandžas un 240 litrus brāgas.

Tāpat tika atrasta slēptuve, kurā vīrietis uzglabāja šaujamieročus un munīciju. Kopā izņemti trīs gludstobra medību ieroči, viena vītņstobra mazkalibra šautene un 255 dažāda kalibra patronas.

Pašlaik izmeklēšana turpinās un ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, bet vīrietim par šādām darbībām draud kriminālatbildība pēc Krimināllikuma 233.panta 2.daļas par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas.

Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.