LETA26 авг.

Septembra sākumā Brīvdabas muzejā norisināsies 10.Mūsdienu amatniecības festivāls

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 5.septembrī un 6.septembrī no plkst.10 līdz 17 norisināsies "Mūsdienu amatniecības festivāls 2020" informēja muzeja pārstāve Harita Maniņa.

Pēc viņas paustā, arī šogad festivāls piedāvās apmeklētājiem iepazīt jaunākās tendences Latvijas amatniecībā un iegādāties dažādus noderīgus un no dabīgiem materiāliem veidotus darinājumus. Gardēži festivāla laikā varēs nogaršot labumus no latviešu un citu Latvijā dzīvojošo tautu tradicionālās virtuves.

Festivāls desmito reizi pulcēs amatniekus no visas Latvijas, kas strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus.

Pasākuma apmeklētājiem tiks piedāvāti arī ēdieni un pārtikas produkti, kas radušies mūsdienīgas un uz nākotni vērstas - dabai un cilvēkam draudzīgas - saimniekošanas rezultātā Latvijas laukos.

Festivāls šogad pulcinās vienviet vairāk nekā 140 dažādu amatu meistarus un gandrīz 40 pārtikas mājražotājus, kā arī piedāvās iespēju mieloties ar dažādiem gardumiem pļavās pie Juglas ezera.