ЛатвияLETA24 апр.

"Samsung Electronics Baltics" apgrozījums pērn pieaudzis par 6,6%

Elektroierīču ražotāja SIA "Samsung Electronics Baltics" apgrozījums pagājušajā gadā bija 373,134 miljoni eiro, kas ir par 6,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieaugusi par 23,3%, sasniedzot 9,083 miljonus eiro pavēstīja kompānijā.

Kompānijā norādīja, ka Covid-19 globālās pandēmijas dēļ pērn Baltijas valstīs nācās slēgt līdz 95% "Samsung" un partneru tirdzniecības vietu, taču uzņēmuma fokuss sekmīgi tika novirzīts uz e-komerciju.

"Samsung Electronics Baltics" galvenie darbības virzieni, pēc kompānijā vēstītā, pagājušajā gadā saglabājās nemainīgi - plaša patēriņa elektronikas preces, informācijas tehnoloģiju (IT) un mobilo ierīču vairumtirdzniecība.

Uzņēmumā atzīmēja, ka "Samsung Electronics" attīstīja mobilo ierīču produktu portfeli, panākot pieaugumu visu mobilo ierīču kategorijās. Uzņēmums ne tikai turpināja attīstīt esošo produktu klāstu, bet arī ieviesa inovācijas. Latvijas tirgū "Samsung" prezentēja divus salokāmos telefonus - "Galaxy Z Flip" pagājušā gada februārī un "Galaxy Z Fold 2"- septembrī.

Pēc kompānijā minētā, 2020.gadā audzis pieprasījums pēc viedpulksteņiem, kā arī Covid-19 pandēmija pozitīvi ietekmēja vairākus gadus nedaudz  stagnējušo planšetdatoru tirgu.

"Samsung" IT un mobilo tehnoloģiju nodaļas vadītājs Baltijā Jurijs Bušmaks atzīmēja, ka iedzīvotājiem bija nepieciešamas ierīces, kas ļauj ērti strādāt un mācīties no mājām, un pieauga pieprasījums arī no valsts institūciju un uzņēmumu puses. "Izšķiroša bija arī mūsu spēja ātri reaģēt un nodrošināt planšetdatoru piegādi lielākiem pasūtījumiem un valsts sektora iepirkumiem brīdī, kad dažādu ierobežojumu dēļ starptautiskās piegādes kavējās," viņš minēja.

Tikmēr "Samsung Electronics Baltics" sadzīves elektronikas biznesa direktors Baltijas valstīs Sergejs Kostjučenko atzīmēja, ka pērn, veicot darba pienākumus no mājām, cilvēki vairāk pievērsa uzmanību ar ergonomiku saistītiem aspektiem. Par to liecina arī uzņēmuma dati par pārdotajiem monitoriem - to pārdošanas apmēri pieauga par 15%.

Vienlaikus pagājušajā gadā par 12% palielinājušies ledusskapju pārdošanas apmēri, tostarp iebūvēto ledusskapju pārdošanas apmēri auguši par 37%.

2021.gadā, pēc kompānijā vēstītā, "Samsung Electronics Baltics" mērķis ir saglabāt vadošo pozīciju plaša patēriņa elektronikas, IT un mobilo ierīču segmentos.

Jau ziņots, ka 2019.gadā "Samsung Electronics Baltics" strādāja ar 350,051 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 12,2% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās par 2% un bija 7,368 miljoni eiro.

Kompānija reģistrēta 2007.gadā, un tās pamatkapitāls ir 3,703 miljoni eiro. "Samsung Electronics Baltics" vienīgais īpašnieks ir Nīderlandē reģistrētais uzņēmums "Samsung Electronics Benelux".