ЛатвияLETA13 апр.

Salauztas vai citādi nepiemērotas pastkastītes ir 18 300 adresēs

Pašlaik Latvijā salauztas vai korespondences drošai ievietošanai citādi nepiemērotas pastkastītes ir 18 300 adresēs, liecina VAS "Latvijas pasts" dati.

Pastā skaidroja, ka neatbilstošs pastkastīšu stāvoklis vērojams gandrīz katrā apdzīvotajā vietā visā Latvijā. Lai gan šī problēma galvenokārt izplatīta pilsētās - daudzdzīvokļu mājās un pie privātmājām -, arī lauku teritoriju iedzīvotāji ne vienmēr ir parūpējušies par piemērotām pastkastītēm sev adresēto sūtījumu saņemšanai. Pastkastīšu trūkums vai to neatbilstība bieži fiksēta arī dārzkopības kooperatīvajās saimniecībās, kā arī juridisko personu un pat valsts iestāžu ēkās.

Visvairāk faktu par pastkastīšu neatbilstību un neesamību konstatēts Rīgas reģionā - Rīgā, Ķekavā, Piņķos, Ulbrokā un Babītes novada Salas pagasta teritorijā. Problēmu pasta darbinieki regulāri fiksē arī citur Latvijā, Kurzemes reģionā - Liepājā, Ventspilī un Engures novada ciemos Abragciemā, Apšuciemā, Bērzciemā, Ķesterciemā, Klapkalnciemā un Plieņciemā, Latgales reģionā - Rēzeknē un Krāslavā, Aglonas novada Grāveru pagastā un Jaunaglonā, Krāslavas novada Kombuļu pagastā un Vārkavas novada Upmalas pagastā, Vidzemes reģionā - Alojas novadā, Cēsu novadā, Limbažu novada Limbažu pagastā, Lubānas novadā, Madonas novada Āronas pagastā un Zemgales reģionā - Dobelē, Jēkabpilī un Ogrē.

Rūpējoties par pasta sūtījumu veiksmīgu un drošu piegādi, "Latvijas pasts" aicināja iedzīvotājus pievērst uzmanību sev piederošo pastkastīšu stāvoklim - lai tās nav bojātas, ir slēdzamas, lai uz tām ir skaidri saskatāma adrese, dzīvokļa numurs vai mājas nosaukums, uzvārds vai juridiskas personas nosaukums, lai pastkastīte atrodas pieejamā vietā un tās izmērs atbilst saņemamajiem sūtījumiem.

"Latvijas pastā" skaidroja, ka pastkastīšu neatbilstības gadījumā pasta komersants korespondenci drīkst nepiegādāt norādītajā adresē, vēlāk pēc pieprasījuma izsniedzot to pasta nodaļā.

Tāpat saistībā ar Covid-19 ierobežošanas pasākumiem "Latvijas pasts" lūdza klientus izvērtēt arī pastkastīšu regulāras tīrīšanas un dezinfekcijas nepieciešamību.

Jau vēstīts, ka "Latvijas pasta" apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 93,146 miljoni eiro, kas ir par 3,1% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 55,3% - līdz 2,313 miljoniem eiro.

"Latvijas pasts" nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību Latvijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. "Latvijas pasts" ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4000 darbinieku.