ЛатвияLETA13 мая

Salaspils novadā pie degošas automašīnas atrasti divi miruši cilvēki

Trešdienas vakarā Salaspils novadā pie degošas automašīnas atrasti divi miruši cilvēki informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Trešdien plkst.23.51 tika saņemts izsaukums uz Salaspils novadu, kur dega automašīna un sausā zāle kopumā 55 kvadrātmetru platībā. Notikuma vietā tika atrasti divi cilvēki, kuriem mediķi konstatēja nāvi.

Plkst.17.23 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Saulkrastu novadā, kur dega divstāvu māja 50 kvadrātmetru platībā un mežs kopumā 2500 kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies divi cilvēki, no kuriem viens bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Pēc aptuveni trīs stundām šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.16.22 VUGD saņēma izsaukumu uz Krustpils novadu, kur dega jaunaudze un mežs 33 200 kvadrātmetru platībā. Plkst.22.35 VUGD darbu notikumā pabeidza un dzēšanas darbus noslēdza Valsts meža dienesta darbinieki.

Plkst.13.32 tika saņemts izsaukums uz Ventspils novada Užavas pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamā māja 120 kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki. Plkst.16.51 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Jau ziņots, ka Grobiņā trešdien dega angārs 600 kvadrātmetru platībā, kurā bija kravas automašīna, lauksaimniecības tehnika. Tāpat dega automašīna pie angāra, garāžas jumts un priekšmeti būves tuvumā kopumā 150 kvadrātmetru, kā arī dzīvojamās mājas jumta pārsegums 110 kvadrātmetru platībā.

Dzēšanas darbu laikā cieta viens glābējs.

Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 98 izsaukumus - 57 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā piecu meža un 16 kūlas ugunsgrēku dzēšanu, 30 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi.