LETA12 нояб.

Saistībā ar nelikumīgu iepirkumu no darba atbrīvo "Rīgas mežu" valdes locekli Uldi Zommeru

Saistībā ar nelikumīgu iepirkumu no darba atbrīvots "Rīgas mežu" valdes loceklis Uldis Zommers informēja Rīgas pilsētas izpilddirektora padomnieks Guntis Kārkliņš.

Vakardien SIA "Rīgas meži" dalībnieku sapulcē kapitāla daļu turētāja pārstāve Iveta Zalpētere izteica neuzticību Zommeram un atbrīvoja no amata.

Lēmums tika pieņemts pēc saņemtās informācijas par veikto dienesta izmeklēšanu. Dalībnieku sapulce nolēma nekavējoties lūgt Rīgas domes Audita un revīzijas pārvaldi veikt SIA "Rīgas meži" finansiāli saimnieciskās darbības revīziju. Uzņēmums par dienesta izmeklēšanā konstatēto ir informējis Valsts policiju.

Saskaņā ar SIA "Rīgas meži" veikto dienesta izmeklēšanu un tās ietvaros saņemto disciplinārkomisijas ziņojumu, uzņēmumā izveidotā komisija secinājusi, ka SIA "Rīgas meži" daļas "Dārzi un parki" veiktā iepirkumu procedūra - satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu uzstādīšanas remonta darbu laikā ir nelikumīga.

Ja nelikumīgi veiktās procedūras rezultātā tiktu noslēgts valdes priekšsēdētājam iesniegtais līguma projekts, tad kopējie SIA "Rīgas meži" nodarītie zaudējumi būtu 17 262 eiro.

Disciplinārlietā darbinieku sniegtie paskaidrojumi norāda uz to, ka nelikumīgi veiktās procedūras rīkošanā bijis iesaistīts par daļas "Dārzi un parki" darbību atbildīgais valdes loceklis Uldis Zommers, kurš devis rīkojumu par konkrētiem procedūrā aicināmajiem piegādātājiem.

Kā informēja Kārkliņš, pašlaik uzņēmuma "Rīgas meži" valde turpina darbu divu valdes locekļu sastāvā. Valdē darbu turpina līdzšinējie valdes locekļi Aivars Tauriņš un Juris Buškevics

Kā ziņots, iepriekš SIA "Rīgas meži" dalībnieku sapulces lēmuma rezultātā tika samazināts uzņēmuma valdes locekļu skaits un amatu uzņēmuma valdē zaudēja Edgars Vaikulis, kurš Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās startēja no "Gods kalpot Rīgai" saraksta.