LETA23 окт.

Sabiedrībā veselais saprāts prevalē pār marginālām sazvērestības teorijām

Sabiedrībā veselais saprāts prevalē pār marginālām sazvērestības teorijām, komentējot diskusijas par sejas aizsargmasku lietošanas lietderību Covid-19 epidēmijas laikā, ceturtdien intervijā portālam "TVnet" atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Aicināts komentēt sociālajos tīklos izplatīto kritiku pret sejas masku lietošanu sabiedriskās vietās, Kariņš norādīja, ka visos laikos un visās sabiedrībās ir cilvēki, kuri negrib ieklausīties zinātniekos.

Premjers stāstīja, ka viņš lasa sociālajos tīklos publicēto, tomēr viņš ir novērojis, ka plašākā sabiedrībā, ārpus sociālajiem tīkliem veselais saprāts prevalē pār to cilvēku viedokli, kas "tic marginālām sazvērestības teorijām".

"Vairums sabiedrības lieto sejas maskas, jo tas pasargā viņus, viņu tuviniekus un sabiedrību kopumā. Diemžēl redzam cilvēkus, kuri ņirgājas par vīrusu, bet jāsaprot, ka vīruss nevienu nešķiro ne pēc vecuma, ne dzimuma, ne reliģiskās pārliecības. Vīruss meklē iespējas, kā no viena cilvēka pārlēkt uz otru," skaidroja Kariņš, piebilstot, ka šajā krīzē veselais saprāts uzvarēs.

Jau ziņots, ka pagājušajā diennaktī reģistrēts 161 jauns inficēšanās ar Covid-19 gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.

Tāpat aizvadītajā diennaktī mirušas divas personas vecuma grupā no 80 līdz 95 gadiem ar apstiprinātu saslimšanu ar Covid-19.

Vienlaikus SPKC ziņo par vēl 16 pacientu izveseļošanos, tādējādi kopumā izveseļojušās 1357 personas, bet līdz šim saslimšana bijusi laboratoriski apstiprināta kopumā 3958 personām.

Pagājušajā diennaktī veikts līdz šim lielākais Covid-19 testu skaits jeb kopumā 5510 Covid-19 izmeklējumi, savukārt kopš Covid-19 parādīšanās valstī veikti 408 179 Covid-19 izmeklējumi.

Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem aizvadītajā diennaktī bijis 2,9%. SPKC iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.