LETA7 янв.

Ruks arī šogad rotējis amatos augstas policijas amatpersonas

alsts policijas (VP) priekšnieks Armands Ruks ar 1.janvāri par savu vietnieku un Galvenās administratīvās pārvaldes priekšnieku iecēlis Normundu Grūbi.

Savukārt līdzšinējā Galvenās administratīvās pārvaldes priekšniece Renāte Fila-Roķe iecelta par Grūbja vietnieci un Sadarbības un attīstības biroja priekšnieci. Grūbis līdz šim bija Filas-Roķes vietnieks.

Rukam ir četri vietnieki - Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis, Galvenās administratīvās pārvaldes vadītājs un Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Šulte.

Policijā norādīja, ka efektīva esošā personāla resursu izmantošana un personāla rotācija palīdz ieviest labākās prakses policijas darbā, veicina personāla pieredzes apmaiņu un uzdevumu efektīvu izpildi.

"Lai nodrošinātu Valsts policijas funkciju izpildes kvalitāti, ir nepieciešams stratēģiski svarīgā amatā pienākumu izpildei iecelt pieredzējušu un kompetentu jomas augsta līmeņa ekspertu," Roķes pārcelšanu skaidroja policijā.

Kā vēstīts, pērn rudenī amatā apstiprinātais Ruks tāpat kā viņa priekšgājējs Ints Ķuzis īsi pēc stāšanās amatā pieņēma lēmumu veikt VP augstākā līmeņa amatpersonu rotāciju. Toreiz dienesta interesēs VP koledžas direktora amatā iecelts VP Galvenajā kriminālpolicijas pārvaldē ietilpstošas struktūrvienības priekšnieka vietnieks Ģirts Zalāns, bet toreizējā koledžas direktore Dina Tarāne iecelta koledžas direktora vietnieka amatā.

Savukārt par Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieka, Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka amatā pārcelts Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks, Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Juris Staļģevics.

Tikmēr līdzšinējais minētā amata ieņēmējs Andrejs Sozinovs dienesta interesēs ar pārcelts Staļģevica vietā.