LETA23 окт.

Robežsardze uz Latvijas ārējām robežām un valsts iekšienē konstatējusi 16 likumpārkāpējus

Ceturtdien Valsts robežsardze uz Latvijas ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 16 likumpārkāpējus informēja valsts robežsardzes galvenās pārvaldes stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Jolanta Babiško.

Uz ārējām robežām konstatēti deviņi robežpārkāpēji, bet ieceļošana Latvijā liegta diviem ārzemniekiem.

Silenes robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Baltkrievijas pilsonim, jo ārzemnieks nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi un apstākļus, savukārt Pāternieku robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Ukrainas pilsonim, jo ārzemnieks bija pārkāpis epidemioloģiskās drošības prasības. Abas personas nosūtītas uz izceļošanas valsti.

Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā konstatēta viena Krievijas pilsone, kura bija pārkāpusi uzturēšanās nosacījumus - viņai bija pārsniegts vīzā noteiktais uzturēšanās laiks Šengenas zonas valstīs. Sieviete tika saukta pie administratīvās atbildības.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti trīs personām - diviem Uzbekistānas un vienam Krievijas pilsonim.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības vai liegušas šķērsot robežu četrām personām - vienam Lietuvas, vienam Baltkrievijas, vienam Vācijas un vienam Igaunijas pilsonim.