LETA26 дек.

Riodežaneiro mērs aizturēts korupcijas izmeklēšanā

Brazīlijas Riodežaneiro pilsētas mērs Marselu Krivela šonedēļ tika aizturēts korupcijas izmeklēšanā deviņas dienas pirms viņa amata termiņa beigām.

Tiesnese Roza Elena Penna Masedu Gita, kas vada šo izmeklēšanu, nosauca mēru par "noziedzīgas organizācijas vadītāju (..) kurš ielikts Rio mēra amatā ar mērķi iegūt nelikumīgu peļņu visdažādākajos veidos".

Pēc divas stundas ilgas tiesas sēdes tiesnese nolēma Krivelu paturēt apcietinājumā, un viņš tika aizvests uz cietumu pilsētas ziemeļos.

Policija no rīta aizturēja mēru viņa mājoklī elitārajā Barra de Tižukas rajonā.

"Es esmu mērs, kas izdarījis visvairāk [cīņā] pret korupciju Riodežaneiro. Es lūdzu taisnīgumu," sacīja Krivela, kurš apgalvoja, ka kļuvis par "politiskas vajāšanas" upuri.

Tajā pašā policijas operācijā tika aizturēti arī vairāki citi cilvēki, tai skaitā uzņēmējs Rafaels Alvešs, kurš tiek uzskatīts par korupcijas shēmas organizatoru un ir municipālās tūrisma aģentūras "Riotur" prezidenta Marselu Alveša brālis.

Tika aizturēts arī bijušais Krivelas vēlēšanu kampaņas kasieris Mauro Masedu.

Izmeklēšanā, kas sākta 2018.gadā, tika konstatēts, ka uzņēmumi, kas gribējuši nodrošināt kontraktus ar "Riotur", maksājuši Rafaelam Alvešam.

"Noziedzīgā organizācija savāca vismaz 50 miljonus reālu (astoņus miljonus eiro)," sacīja ģenerālprokurora vietnieks Rikardu Ribeiru Martinss.

Krivela ir bijušais mācītājs, misionārs un gospeļu dziedātājs. Mēra amata pildīšanas laikā viņš tika apsūdzēts politikas un reliģijas sajaukšanā un favorītismā pret savas baznīcas locekļiem.

Novembrī notikušajās pašvaldību vēlēšanās Krivela zaudēja, lai gan viņu atbalstīja Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru.