LETA17 янв.

"Rīgas mežu" digitālā karte pastaigām mežā apskatīta vairāk nekā 300 000 reižu

Pašvaldības uzņēmuma "Rīgas meži" un Rīgas domes decembra vidū piedāvātā digitālā karte "www.mdps.rigasmezi.lv" apskatīta vairāk nekā 300 000 reižu informēja SIA "Rīgas meži" sabiedrisko attiecību speciāliste Elizabete Ronija Dreimane.

Kartē pieejama informācija par meža teritorijām ar stigām un takām pastaigu maršrutu plānošanai Rīgas mežos.

"Rīgas meži" sabiedrībai piedāvā uzņēmuma darba vajadzībām izstrādātu digitālu karti ar informāciju maršrutu plānošanai laikā, kad ir būtiski pastaigāties svaigā gaisā, jo liela daļa Latvijas iedzīvotāju strādā no mājām un pavada laiku telpās.

Visvairāk digitālo karti maršrutu plānošanai cilvēki izmantoja brīvdienās pirms Ziemassvētkiem. Pagājušā gada 19.decembrī, sestdienā karte apskatīta 120 000 reižu.

Digitālā karte pielāgota uzņēmuma ģeogrāfiskās informācijas sistēmai, ar kuras palīdzību iespējams izplatīt informāciju par rekreācijai piemērotām teritorijām. Kartē atrodama informācija par "Rīgas mežu" aprūpētajiem 60 000 hektāru mežu, kas atrodas 50 kilometru rādiusā ap Rīgu un kam var piekļūt ar automašīnu, sabiedrisko transportu un velosipēdu.

Uzņēmums aicina arī turpmāk digitālajā kartē izpētīt teritorijas, kurp pastaigāties un atpūsties bez drūzmēšanās.

Ar piedzīvoto pastaigās pa Rīgas mežiem uzņēmums aicinājis dalīties sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi "#ejmeza", un novērojis piekrišanu atpūtai mežā - cilvēki publicējuši kā sporto, nūjo, slēpo, pastaigājas un izpēta mežu. Līdz janvāra beigām publicēto foto, video un ierakstu autoriem uzņēmums no visām iesūtītajām publikācijām ar datorprogrammas palīdzību izlozēs un dāvinās kādu no Rīgas ekotūrisma ceļvežiem.