LETA8 окт.

Rīgas maratona organizatori nosaka stingrākus noteikumus saistībā ar Covid-19 izplatību

Sadarbībā ar Veselības ministriju, Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) un Neatliekamās medicīnas palīdzības dienestu (NMPD) "Rimi Rīgas maratona" organizatori izstrādājuši virkni pasākumu Covid-19 risku mazināšanā, trešdien informē pasākuma organizatori.

Jau ziņots, ka pirmdien pēc valdības ārkārtas sēdes veselības ministre Ilze Viņķele (AP) norādīja, ka šonedēļ vēl tiks diskutēts par iespējamiem precizējumiem "Rimi Rīgas maratona" organizēšanā Covid-19 dēļ.

Tā kā starta zonā nebūs iespējams ievērot divu metru distanci no citiem skrējējiem, organizatori aicina visus pasākuma dalībniekus ierasties pie Brīvības pieminekļa sejas maskās, jo īpaši, ja skrējēji uz starta zonu ierodas ar sabiedrisko transportu, kur tās no trešdienas ir obligātas. Arī starta koridoros maskas būs obligāta prasība, lai arī uzturēšanās ilgums tajos nepārsniegs desmit minūtes.

Visi dalībnieki aicināti lejupielādēt "Apturi Covid" lietotni un maratona dienā izvērtēt savu veselības stāvokli. Sliktas pašsajūtas gadījumā noteikti jāpaliek mājās. Aizliegts ierasties personām, kurām jāievēro karantīna vai pašizolācija. Lai arī "Rimi Rīgas maratona" nedēļas nogalē kopumā piedalīsies ap 15 000 dalībnieku, distanču starta laiki viļņos izkliedēti tā, lai vienkopus nepulcētu vairāk par 2500 dalībnieku.

Starts, kas ierasti paredzēja masveidīgu dalībnieku pulcēšanos un kopā būšanu 11.novembra krastmalā, šogad pie Brīvības pieminekļa būs "saskaldīts" "viļņos" un koridoros tā, lai minimizētu kopā esošo cilvēku skaitu, kopā būšanas laiku un vienā laikā startējošo skaitu. Vienā koridorā pulcēsies ne vairāk kā 500 dalībnieku, vienā "vilnī" - ne vairāk kā 2500 dalībnieku.

Jaunās trases paredz nodalīt startu (pie Brīvības pieminekļa) no finiša (11.novembra Krastmalā), vēl vairāk sadalot dalībnieku plūsmu. Savukārt visas aktivitātes trasē un finišā būs orientētas uz to, lai dalībnieki finišētu, izklīstu un nedrūzmētos.