ЛатвияLETA12 июн.

"Rīgas farmaceitiskās fabrikas" apgrozījums pērn pieaudzis par 34%

Farmaceitisko preparātu ražošanas uzņēmuma AS "Rīgas farmaceitiskā fabrika" apgrozījums pagājušajā gadā bija 5,085 miljoni eiro, kas ir par 34% vairāk nekā 2019.gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās 2,8 reizes un bija 711 151 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka gatavā produkcija galvenokārt tiek realizēta Latvijā, bet eksports pērn veidoja 11,3% no kopējā apgrozījuma.

Pagājušajā gadā "Rīgas farmaceitiskā fabrika" palielināja produktu portfeli ar septiņiem jauniem produktiem, tostarp pieciem produktiem ar "Dr. Pakalns" zīmolu, vienu produktu ar "Neo" zīmolu un vienu medikamentu ar "Rīgas farmaceitiskās fabrikas" zīmolu.

Tāpat pērn Covid-19 pandēmijas iespaidā uzņēmums pārkārtoja ražošanu un rada iespēju saražot arī būtisku apmēru roku dezinfekcijas līdzekļu, kas tobrīd bija pieprasīts produkts gan sabiedrībā, gan medicīnas iestādēs.

Pērn uzņēmums sāka "Dr. Pakalns" zīmola produktu pārdošanu Polijas tirgū, kā arī turpināja meklēt jaunus eksporta un sadarbības partnerus, teikts vadības ziņojumā.

Šogad "Rīgas farmaceitiskā fabrika" plāno ieņēmumus 6,147 miljonu eiro apmērā, kas ir par 21% vairāk nekā 2020.gadā, teikts vadības ziņojumā. Tāpat uzņēmums plāno 2021.gadā gūt 832 000 eiro peļņu.

Uzņēmums šogad plāno veikt arī investīcijas ražošanas modernizācijai un jaudas palielināšanai.

2019.gadā "Rīgas farmaceitiskās fabrikas" apgrozījums bija 3,794 miljoni eiro, kas ir par 1,9% vairāk nekā 2018.gadā, bet kompānijas peļņa pieauga 2,8 reizes un sasniedza 2,014 miljonus eiro.

"Rīgas farmaceitiskā fabrika" ir farmaceitisko preparātu ražošanas uzņēmums un viens no lielākajiem augu valsts ārstniecisko līdzekļu ražotājiem Baltijā. Kompānija ietilpst "Repharm" grupā, kurā ir arī ar zīmolu "Mēness aptieka" strādājošā "Sentor Farm aptiekas", zāļu vairumtirgotājs "Recipe Plus", "Veselības centru apvienība", kas aptver 12 medicīnas iestādes, kā arī laboratorijas un medicīnisko izmeklējumu veicēja "Centrālā laboratorija".