ЛатвияLETA15 апр.

Rīgā pie tirdzniecības centra "Aleja" atklāta elektroautomašīnu uzlādes stacija

AS "Latvenergo", kas strādā ar tirdzniecības zīmolu "Elektrum", sadarbībā ar SIA "Rimi Latvia" pie tirdzniecības centra "Aleja" Rīgā, Vienības gatvē 194 A, atklājis jaunu elektroauto uzlādes staciju informēja "Latvenergo" pārstāvji.

Jaunajā 22 kilovatu (kW) maiņstrāvas elektrisko automašīnu uzlādes stacijā vienlaicīgi iespējams uzlādēt četrus spēkratus.

"Latvenergo" Elektrotransporta uzlādes tīkla attīstītājs Ansis Valdovskis pauda, ka elektromobilitāte ir jauns un būtisks attīstības posms koncernā. ""Elektrum" sadarbojas ar zemes īpašniekiem, biroju centriem, tirdzniecības centriem, daudzdzīvokļu ēku projektu attīstītājiem, pašvaldībām un apkaimju biedrībām, lai izveidotu ērtu un pārdomātu uzlādes tīklu," minējā kompānijas pārstāvis.

Tāpat Valdovskis atzīmēja, ka sabiedrības attieksme pret elektromobilitāti uzlabojas - sabiedrība uz elektromobiļiem skatās ar aizvien lielāku uzticību.

Pašlaik Latvijā ir izveidotas 40 "Elektrum" elektroautomašīnu uzlādes pieslēgvietas. Turpinot attīstību, līdz 2021.gada nogalei gan Rīgā, gan reģionu centros paredzēts atklāt vairāk nekā 80 pieslēgvietu.

Jau ziņots, ka "Latvenergo" koncerna auditētais apgrozījums 2020.gadā bija 773,391 miljons eiro, kas ir par 8,1% mazāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa pieauga par 23,3% un bija 116,309 miljoni eiro.

"Latvenergo" nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī ar dabasgāzes tirdzniecību un elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu. "Latvenergo" obligācijas kotē biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā. Uzņēmums pieder valstij.