LETA26 окт.

Rīgā atvērs papildu Covid-19 testēšanas punktus plūsmas atslogošanai

Šonedēļ Rīgā tiks atvērti papildu Covid-19 testu veikšanas punkti, tādējādi cerot atslogot plūsmu pārējās testēšanas vietās, žurnālistiem piektdien pēc valdības ārkārtas sēdes pastāstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Politiķe skaidroja, ka jaunajos testēšanas punktos tiks pierakstīti cilvēki, kuri uz testu tiks sūtīti ar ārsta nosūtījumu.

Tas ļaus līdztekus strādāt ar cilvēkiem, kuri jau bija veikuši pierakstus uz Covid-19 testiem bez ārsta norīkojuma tam.

Ministre skaidroja, ka ar lēmumu Covid-19 testiem pieteikties ar ārsta norīkojumu notiek atgriešanās situācijā, kas bijusi pavasarī. Atgriešanās pie šāda testēšanas algoritma notiek, izvērtējot testu veikšanas iespēju limitus.

"No pavasara, kad dienas testu jauda bija 2000, to pieaudzējām līdz 6000 diennaktī tagad. Bet cilvēkresursu kapacitāte nepārsniedz 4500 testu dienā," teica ministre. Viņa uzsvēra, ka 5000 testu skaits diennaktī Latvijai ir optimāls, savukārt ar naudas piešķīrumu vien testēšanas jaudas palielināt nevar, jo trūkst nevis finansējuma, bet darbaspēka.

Slimību profilakses un kontroles centram jau tikuši piešķirti līdzekļi kapacitātes stiprināšanai un jau notiek jaunu speciālistu rekrutēšana, skaidroja Vinķele.