ЛатвияLETA29 апр.

Rēzeknē un Dagdā izņem lielu daudzumu nelegālo cigarešu un alkoholu

Aizvadītajā nedēļā policija Rēzeknē un Dagdā uzgājusi lielu daudzumu nelegālo cigarešu un alkoholu informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

Rēzeknē pagājušajā nedēļā aizturēta 1959.gadā dzimusi sieviete, kura automašīnā pārvadāja 40 000 cigarešu bez Latvijas akcīzes markām.

Tāpat policija noskaidroja kāda 1963.gadā dzimuša vīrieša saistību ar akcīzes nodokli apliekamo preču nelikumīgu apriti. Kratīšanas laikā vīrieša automašīnā un privātmājā Rēzeknē tika atrasti nezināmas izcelsmes alkoholiskie dzērieni. Kopumā izņemti 150 litri nelegālā alkohola.

Bet Dagdā likumsargi noskaidroja 1983.gadā dzimuša vīrieša saistību ar tabakas izstrādājumu nelikumīgu apriti. Vīrietis uzglabāja 1160 cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes marķējumu.

Policija atgādina, ka par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu izgatavošanu, uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā, vai, ja to izdarījusi organizēta grupa, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.