ЛатвияLETA31 янв.

"Putnu fabrika "Ķekava"" investējusi teju 300 000 eiro robotizēto sistēmu ieviešanā

Putnu gaļas ražotājs AS "Putnu fabrika "Ķekava"", investējot teju 300 000 eiro, uzstādījis robotizētu produktu svēršanas un iepakošanas līniju, kā arī robotu sasaldētas putnu gaļas kraušanai uz paletēm informēja uzņēmumā.

"Modernu tehnoloģiju ieviešana pārtikas ražošanas nozarē ir neizbēgama, ja uzņēmumi Eiropas konkurences tirgū vēlas saglabāt efektivitāti un ilgtspējību. Mēs esam pirmais uzņēmums Baltijas valstīs, kas uzstādījis šāda veida robotus," norādīja "Putnu fabrika "Ķekava"" valdes priekšsēdētājs Andrijus Pranckevičs.

Viņš piebilda, ka pateicoties modernizācijas projektam, tiks ne tikai paaugstināta ražošanas procesu drošība un efektivitāte, bet vienlaikus tiks atrisināta darbaspēka trūkuma problēma.

Pranckevičs skaidroja, ka Ķekavā, kurā atrodas putnu gaļas ražotne, dzīvo aptuveni 5000 cilvēku, bet uzņēmumā tiek nodarbināti 820 strādājošo. Kvalificēta darbaspēka trūkums ir viena no uzņēmuma galvenajām problēmām jau vairākus gadus pat neskatoties uz to, ka potenciālajiem darbiniekiem tiek piedāvāts konkurētspējīgs atalgojums, mūsdienīgi darba apstākļi, dažādi bonusi un transports tiem darbiniekiem, kuri nedzīvo Ķekavā.

Uzņēmumā pauda, ka robotizētas svēršanas un iepakošanas sistēmas nodrošinās katra produkta iepakojuma identisku svaru, kas ir ļoti svarīgi lielveikaliem, kuri vēlas pārdot produktus par vienādu cenu. Turklāt modernās sistēmas uzlabos produktu drošību, jo viss process noritēs bez cilvēku iejaukšanās. Svēršanas un iepakošanas roboti iepakos līdz pat 15 tonnām putnu gaļas produktu dienā, kas ir līdzvērtīga aptuveni sešu darbinieku slodzei ražošanas līnijā.

Tikmēr otra robotizētā sistēma palīdzēs ar produkta sagatavošanu transportēšanai, norādīja "Putnu fabrikas "Ķekava"" pārstāvji. Tika minēts, ka patlaban vistu gaļas lielo bloku kraušanu un komplektēšanu uz koka paletēm veic astoņi darbinieki. Taču, pateicoties jaunajai tehnoloģijai, viena robotizēta roka paveiks šo darbu raitāk un efektīvāk, nokomplektējot līdz pat 30 tonnām produktu dienā.

"Protams, nebūs tā, ka roboti aizvietos mūsu kvalificētos darbiniekus, gluži pretēji - tie samazinās fiziska darba apjomu un ļaus mūsu darbiniekiem vairāk paveikt nozīmīgākus darba uzdevumus, kurus nav iespējams automatizēt," uzsvēra Pranckevičs.

Uzņēmumā stāstīja, ka jaunie roboti, kuros investēti teju 300 000 eiro, sekmēs produkcijas ražošanas efektivitāti un paaugstinās drošību. Tāpat plānots, ka investīcijas atmaksāsies tuvāko trīs gadu laikā.

Līdztekus tika minēts, ka robotizēto sistēmu uzstādīšana tika pabeigta decembrī un patlaban tiek veikta pēdējā iekārtu testēšana. Paredzēts, ka kraušanas robots strādāt sāks februārī, savukārt svēršanas un iepakošanas sistēmas sāks darboties martā.

Tāpat uzņēmumā pauda, ka, beidzoties ārkārtējai situācijai valstī, ko izraisījusi vispasaules Covid-19 pandēmija, plānots uzstādīt vēl divas analogas svēršanas un pakošanas robotizētās sistēmas.

Jau tika ziņots, ka "Putnu fabrika "Ķekava"" apgrozījums finanšu gadā, kas ilga no 2018.gada 1.jūlija līdz 2019.gada 30.jūnijam, bija 75,785 miljoni eiro, kas ir par 9,3% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa saruka 2,1 reizi - līdz 985 940 eiro.

"Putnu fabrikas "Ķekava"" pamatkapitāls ir 18 928 084 eiro. "Putnu fabrikas "Ķekava" akciju kontrolpakete pieder Lietuvas holdingam "Linas Agro Group", kurā ietilpst arī "Lielzeltiņi", "Broileks", "Cerova" un "PFK Trader".