LETA14 февр.

Pretēji ANO apgalvotajam, "Al Qaeda" Jemenas līderis varētu būt brīvībā

Starptautiskās teroristu organizācijas "Al Qaeda" Jemenas atzara līderis Halids Batarfi, pēc visa spriežot, ir brīvībā, kaut arī nesenā ANO ziņojumā tika apgalvots, ka viņš jau vairākus mēnešus atrodas apcietinājumā, ceturtdien pavēstīja ekstrēmistu tīmekļa aktivitāšu monitoringa organizācija SITE un divi Jemenas cilšu līderi pēc grupējum izplatīta video ar Batarfi.

Trešdien izplatītajā video Batarfi, kas organizāciju "Al Qaeda Arābijas pussalā" (AQAP) vadījis gadu, runā par pagājušajā mēnesī notikušo protestētāju ielaušanos ASV Kapitolijā.

Video, kas sākas ar 6.janvāra Vašingtonas nekārtību kadriem, sniedz versiju, kas ir pretrunā ar apgalvojumiem, ka Batarfi atrodas apcietinājumā, norādīja SITE.

"Iebrukums Kongresā ir tikai aisberga redzamā daļa tam, kas nāks pār viņiem, ja Dievs tā vēlēsies," 20 minūtes garajā video brīdina Batarfi.

Ziņojumā, kas pagājušajā nedēļā tika iesniegts ANO Drošības padomē, bija apgalvots, ka "oktobrī operācijā Gaidā, Mahras provincē", Batarfi tika aizturēts, bet viņa vietnieks Saads Atefs al Avlaki nogalināts.

Kā ziņu aģentūrai AFP skaidroja Baidas provinces divi cilšu līderi, ar lielu ticamības pakāpi var apgalvot, ka aizturēts ir kāds cits džihādistu grupējuma līderis, nevis Batarfi.

"Visticamāk, viņš netika aizturēts, bet cilvēks, kas tika aizturēts, bija cits augsta ranga grupējuma līderis," sacīja viens no cilšu līderiem.

"Al Qaeda" turpina aktīvi darboties Baidas provincē.

ANO ziņojumā par globālajiem džihādistu draudiem netika atklāta Batarfi atrašanās vietā vai citas oktobra operācijas detaļas.