LETA18 янв.

Prasību par periodisku dabasgāzes balonu pārbaudi automašīnām piemēros no nākamā gada

Prasību par periodisku dabasgāzes balonu pārbaudi automašīnām piemēros no 2022.gada 1.janvāra, nevis no šā gada sākuma, kā tas bijis paredzēts iepriekš, pagājušonedēļ lēma valdība.

Prasības stāšanās spēkā pārcelta saistībā ar to, ka līdz 2021.gada 1.janvārim, kad noteikumiem bija jāstājas spēkā, neviena iestāde Latvijā akreditācijas procesu pienācīgai pārbaudei nav noslēgusi, ņemot vērā atsevišķu akreditācijas procesa elementu ierobežoto pieejamību.

Kā viens no būtiskākajiem akreditēšanas priekšnoteikumiem ir darbinieku apmācība nepieciešamās kvalifikācijas iegūšanai, ko ievērojami aizkavējuši ar Covid-19 saistītie ierobežojumi.

Vienlaikus grozījumos par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļa lemts veikt precizējumus attiecībā uz autovadītāju apmācībai paredzētu transportlīdzekļu aprīkošanu ar papildus atpakaļskata spoguļiem.

Tāpat aktualizētais tiesību akts tehniskās apskates un tehniskās kontroles uz ceļa veikšanai turpmāk nosaka arī citus tehniskus precizējumus attiecībā uz automobiļu gaismas ierīču iestatījuma novērtēšanu un uzstādīšanu.