ЛатвияLETA13 мая

Praktiskās auto vadīšanas nodarbības ļauj sākt visām apmācības sākušām personām

Praktiskās auto vadīšanas nodarbības var sākt arī personas, kas apmācības sākušas pēc 20.decembra, ceturtdien lēma valdība.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) sniegto informāciju, pašlaik ir izveidojusies aptuveni 9000 personu rinda uz jaunu transportlīdzekļu vadītāju apmācību.

SM skaidro, ka jaunu transportlīdzekļu vadītāju apmācība ir saistīta ar Latvijas uzņēmumu konkurētspēju starptautiskajā un iekšzemes autopārvadājumu tirgū, kā arī nepieciešama, lai strādājošie turpinātu veikt savus darba pienākumus vai iesaistītos darba tirgū. Turklāt ierobežojumu ietekmē ir būtiski pieaugusi dažādu piegādes risinājumu popularitāte, īpaši tiešsaistē veikto pasūtījumu piegāde ar autotransportu.

Jaunu transportlīdzekļu vadītāju apmācības pakalpojuma nodrošināšana paplašina arī iespēju veikt kravu pārvadājumus, jo īpaši kritiskās kravas - pārtika, medicīnas preces, neatliekamā palīdzība -, kā arī tiek dota iespēja cilvēkiem iesaistīties darba tirgū, uzsver SM.

Ar grozījumiem noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai noteikta prasība automašīnu vadīšanas apguves instruktoriem transportlīdzekļos uzstādīt nesertificētu vai nemarķētu, caurspīdīga materiāla piemēram, plastikāta aizsargkonstrukciju, kas norobežo transportlīdzekļa vadītāja vietu no pasažieru vietām.

Vienlaikus spēkā paliek iepriekš apmācību laikā noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības - individuālās apmācībās būs atļautas tikai pēc iepriekšēja pieraksta, kā arī dalībniekiem būs jāapliecina, ka tiem nav Covid-19 simptomi, nav jāatrodas pašizolācijā vai arī persona ir vakcinēta pret Covid-19 infekciju.

Jānodrošina arī tas, ka apmācāmie savstarpēji nesatiekas, jānodrošina, ka apmācību laikā nebūtu iespējams kontakts starp divām atsevišķām apmācāmajām personām. Apmācību norēķini nebūs iespējami ar skaidru naudu, bet tikai bezskaidras naudas norēķinu, būs arī jālieto apmācības laikā respirators bez vārsta pasniedzējam, bet apmācāmai personai jālieto mutes un deguna aizsegu vai respiratoru bez vārsta.

Arvien jānodrošina arī tas, ka pēc katra apmācāmā tiek vēdināts transportlīdzeklis apmēram 15 minūtes, kā arī ir jāveic transportlīdzekļa vadības ierīču dezinfekcija, pasniedzējam vienu reizi nedēļā ir jāveic Covid-19 tests vai arī tam ir jābūt vakcinētam pret Covid-19, un apmācības laikā transportlīdzeklī ir jānodrošina nepārtrauktu svaiga gaisa piekļuve caur atvērtu transportlīdzekļa sānu stiklu vai jāieslēdz dalīto ventilēšanas sistēmu, ja tāda ir pieejama.