LETA9 нояб.

Portatīvo datoru deficīts pasaulē būtiski kāpinājis datoru cenas

Covid-19 pandēmijas laikā portatīvo datoru deficīts pasaulē būtiski kāpinājis datoru cenas, datortehnikas vairumtirgotāja "Capital" valdes loceklis Ivars Šulcs.

Šulcs stāstīja, ka, beidzoties ārkārtējai situācijai Latvijā un sākoties vasarai, nedaudz samazinājās pieprasījums pēc datortehnikas. Neskatoties uz to, uzņēmuma apgrozījums vasaras mēnešos pieauga pret 2019.gada attiecīgajiem mēnešiem. Taču, pienākot rudenim, daudzi sajuta otrā Covid-19 pandēmijas viļņa tuvošanos, un savlaicīgi sāka gatavot nepieciešamo tehnoloģisko aprīkojumu gadījumam, ja atkal būs jāstrādā un jāmācās attālināti. Līdz ar to rudenī ievērojami pieauga pieprasījums pēc datortehnikas. Šoreiz pie datortehnikas iegādēm rūpīgi ķērušās arī valsts un pašvaldību iestādes, iegādājoties portatīvos datorus skolām.

"Kā piemēru varu minēt Izglītības un zinātnes ministrijas vairāk nekā 6000 portatīvo datoru iegādi. Tik apjomīgas datoru iegādes Latvijā nebija bijušas tieši 10 gadus," sacīja Šulcs.

Viņš norādīja, ka visvairāk pieprasīti ir portatīvie datori. Turklāt, pieprasījums ir liels ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. Kā skaidroja Šulcs, lielais pieprasījums radījis globālu portatīvo datoru deficītu. ASV, piemēram, ir vismaz piecu miljonu portatīvo datoru deficīts. Portatīvo datoru deficīts izjūtams datoru pasūtījumiem sākot no 50 vienībām vienā pasūtījumā.