LETA27 окт.

Policisti Čiekurkalnā narkotiku glabāšanas vietā atsavina kilogramu metamfetamīna

Policisti Rīgā, Čiekurkalnā apkaimē, narkotiku glabāšanas vietā atsavinājusi kilogramu metamfetamīna un aizdomās par šo noziegumu aizturējusi divas personas informēja Valsts policijā.

23.oktobrī policija reaģējot uz saņemto informāciju par narkotiku nelikumīgu apriti kādā dzīvoklī Čiekurkalna mikrorajonā, aizturēja divas personas - 1977.gadā dzimušu sievieti un 1978.gadā dzimušu vīrieti.

Policisti, ierodoties pie norādītās adreses, sastapa sievieti, kura, iespējams, ir saistīta ar narkotiku realizāciju. Pie sievietes tika atrasti 40 gramu metamfetamīna. Pēc neilga brīža pie adreses aizturēts arī vīrietis, pie kura atrasti 15 grami narkotisko vielu.

Veicot kratīšanu personu dzīvesvietā, konstatēts, ka vīrietis ir operatīvi reaģējis un narkotiskās vielas paslēpis. Turpinot pārmeklēšanas darbības dzīvoklī un pieguļošajās telpās, pagrabā tika atrasti vēl 950 grami metamfetamīna.

Policijā sākts kriminālprocess par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu un realizēšanu. Par šādu noziegumu var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu.

Aizturētās personas jau iepriekš ir nonākušas policijas redzeslokā un ir sodītas par narkotisko vielu nelikumīgu apriti un lietošanu.

Tiesa sievietei piemēroja apcietinājumu, bet vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Lai efektīvi cīnītos ar narkotiku noziegumiem, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt aktīviem un ziņot pa tālruni 110 vai rakstīt iesniegumu portālā "Latvija.lv".