ЛатвияLETA28 апр.

Policija sākusi kriminālprocesu par traģisko ugunsgrēku hostelī

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par traģisko ugunsgrēku Rīgā, Merķeļa ielā 8 izvietotajā hostelī, kur gājuši bojā astoņi cilvēki.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā norādīja, ka kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem pret vispārējo drošību un sabiedrisko kārtību.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša apliecināja, ka pēc izsaukuma saņemšanas dienests uz notikuma vietu nosūtīja četras mediķu brigādes. Slimnīcā vidēji smagā stāvoklī nogādāti seši cietušie. Daļai cietušo konstatēti apdegumi, citiem - saindēšanās ar degšanas produktiem.

Vēl divas personas mediķi apskatījuši nelaimes vietā, taču viņiem hospitalizācija nebija nepieciešama.

Jau ziņots, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) izsaukumu uz ugunsgrēku saņēma neilgi pirms plkst.5.

Hostelī patlaban deg aptuveni 140 kvadrātmetru platībā un ugunsgrēka dzēšanas darbi turpinās. Patlaban ugunsgrēks vēl nav ierobežots, tāpēc degšanas platība vēl var mainīties.

Ēkā deg sestā jeb pēdējā stāva gaitenis un tam blakus esošās dzīvojamās telpas. Tāpat liesmas pārņēmušas jumta konstrukcijas un siltināšanas materiālus.

No degošās ēkas glābēji paspēja evakuēt 24 cilvēkus, taču liesmu skartajās telpās glābēji atrada astoņus bojāgājušus cilvēkus.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP) sociālajos tīklos vēsta, ka pēc viņa rīcībā esošās informācijas ugunsgrēkā vairums iesaistīto ir ārzemnieki.

Traģēdija notikusi ēkā Merķeļa ielā 8. Pēc publiski pieejamās informācijas, tajā atrodas hostelis "Japanese Style Centrum". Kopumā namā atrodas virknes dažādu uzņēmumu telpas.