LETA27 нояб.

Policija Liepājā aizdomās par zādzību no automašīnas aiztur divus jauniešus

Valsts policija (VP) Liepājā uz aizdomu pamata par zādzību no automašīnas aizturējusi divus jauniešus informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Pagājušās nedēļas pirmdienā pirms pusnakts VP Kurzeme reģiona pārvaldes amatpersonas patrulēja pa Liepāju un Ezerkrasta mikrorajonā pamanīja aizdomīgas darbības pie automašīnām. Netālu no tām tika aizturēti divi jaunieši, pie kuriem atradās mantas, kuras, kā noskaidrots, ņemtas no automašīnas "Audi", stāstīja policijas pārstāve.

Viņa norādīja, ka VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas par notikušo sāka kriminālprocesu un pagājušajā nedēļā vienu no aizturētajiem nogādāja tiesā, lai lemtu par drošības līdzekļa - apcietinājuma - piemērošanu. Savukārt otram jaunietim, kurš nozieguma pastrādāšanas brīdī bija nepilngadīgs, ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka jaunieši Liepājā, Ezerkrastā, staigājuši gar automašīnām, pārliecinoties, kura no tām nav aizslēgta. Nonākuši līdz automašīnai "Audi" un konstatējot, ka tā nav aizslēgta līdz ar to tajā var viegli iekļūt, viņi nozaga automašīnas salonā atstātās mantas, tostarp naudu, stāstīja Šeršņova.

Jaunieši jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem. Valsts policijā par notikušo ir sākts kriminālprocess par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī.

Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, atgādināja policijas pārstāve.

VP atkārtoti aicina iedzīvotājus sargāt savus īpašumus un aizslēgt durvis automašīnām, kā arī neatstāt atvērtus logus.

Policija atgādina, ka automašīnas salonā atstātās mantas ir kārdinājums zagļiem. Lai izvairītos no zādzībām, VP aicina neatstāt arī aizslēgtas automašīnas salonā vērtīgas lietas. Tas pats attiecas uz jebko, kas zaglim varētu šķist vērtīgs - kaut vai pārtikas maisiņš, kura saturu caur logu nevar redzēt. Lai gan zagļa guvums no maisiņa var arī nebūt liels, taču, lai pie tā tiktu, galvenokārt tiek sabojāta automašīna, tai tiek izsists stikls, kas jau ir mantas bojāšana un lielāks zaudējums automašīnas īpašniekam, skaidroja Šeršņova.