LETA22 дек.

Policija Kurzemē atgūst krāpnieciskā ceļā iegūtus 216 515 eiro

Sadarbojoties ar Finanšu izlūkošanas dienestu, Valsts policija (VP) Kurzemē ir atguvusi krāpnieciskā ceļā iegūtus 216 515 eiro informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu materiālos par mantas atzīšanu par noziedzīgu. Pašlaik vienā gadījumā Kurzemes rajona tiesa lēma atgriezt 90 000 eiro Norvēģijas pilsonim, taču otrā gadījumā tiesa lēma 121 515 eiro ieskaitīt Latvijas budžetā.

Pirmajā gadījumā policija Latvijā bija saņēmusi informāciju, ka Norvēģijā sākts kriminālprocess par krāpšanu, kā rezultātā Norvēģijas pilsonis zaudēja lielu naudas summu. Noskaidrots, ka izkrāptā nauda tika skaitīta caur Lielbritānijā reģistrētu maksājuma iestādi, kurai konts atvērts Latvijas kredītiestādē, kas bija paredzēta Lielbritānijā reģistrētam uzņēmumam, kam deklarētais darbības veids ir kriptovalūtas tirdzniecība. Nauda tika iesaldēta un Kurzemes rajona tiesa, pamatojoties uz Norvēģijas pilsoņa iesniegumu, nolēma naudu ieskaitīt atpakaļ viņa kontā.

Otrajā gadījumā, veicot izmeklēšanu citā kriminālprocesā, pamanītas aizdomīgas darbības kāda uzņēmuma kontā - ar vairākiem pārskaitījumiem kontā parādījās lielas naudas summas, kopumā 121 515 eiro. Uzņēmuma pārstāvis ticami nevarēja izskaidrot to, kā nauda radusies - tika izteiktas dažādas versijas, taču izmeklēšanā pierādījās, ka neviena no tām nebija patiesa -, skaidroja Šeršņova.

Arī šajā gadījumā pietika pierādījumu tam, lai naudu atzītu par noziedzīgi iegūtu, un Kurzemes rajona tiesa pieņēma lēmumu to ieskaitīt Latvijas valsts budžetā.