LETA28 дек.

Pirms epidemiologu uzklausīšanas neredz pamatu diskutēt par lokdauna ieviešanu

Latvijā patlaban ir svarīgi netracināt sabiedrību, un, pirms epidemiologu viedokļa uzklausīšanas nav pamata diskutēt par pilnīga lokdauna ieviešanu, uzskata iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).

Ar padomnieces Alises Sņegirevas starpniecību viņš skaidroja, ka Iekšlietu ministrija un dienesti koncentrējas uz Covid-19 izplatības apturēšanu un valstī noteikto pastiprināto drošības pasākumu ievērošanu uz valdības deklarēto trīs nedēļu periodu - no 21.decembra līdz 11.janvārim.

"Jākoncentrējas uz ieviesto pasākumu efektivitāti ar skatu uz izeju no ārkārtējā stāvokļa, nevis ar skatu uz būtiskākiem ierobežojumiem jeb lokdaunu. Svarīgi ir netracināt sabiebrību - kopā ievērot noteiktos Covid-19 pasākumus," uzsvēra ministrs.

Tuvojoties 11.janvārim, jākonsultējas ar epidemiologiem un tautsaimniecības nozaru ekspertiem, kā arī asociācijām par nākamajiem soļiem, izeju no ārkārtējā stāvokļa, kā arī atsevišķu ierobežojumu atcelšanu, kuri saskaņā ar datiem neietekmē vīrusa izplatību, uzskata Ģirģens.

Viņaprāt, krīze jāpārvar ar ekspertu izsvērtiem slēdzieniem, loģiskiem lēmumiem. Pirms ministrs nav uzklausījis epidemiologus, nozaru ekspertus, viņam neesot pamata komentēt vai diskutēt par lokdauna tipa ierobežojumiem.

Vienlaikus, ja epidemioloģiskais stāvoklis vēl vairāk pasliktināsies, šāda tipa lēmumi var tikt pieņemti Ministru kabinetā, kopīgi diskutējot valdības locekļiem un ekspertiem, atzina politiķis.

Jau ziņots, ka Covid-19 izplatības ierobežošanai no 19.decembra ieviesti stingrāki ierobežojumi, kas ir spēkā līdz 11.janvārim. Patlaban ierobežojumi neskar iedzīvotāju pārvietošanās brīvību. 17.decembrī, premjers Krišjānis Kariņš (JV) atzina, ka gadījumā, ja desmit dienu laikā nemainīsies epidemioloģiskā situācija, būs jāievieš plaši pārvietošanās ierobežojumi.