ЛатвияLETA26 мар.

Piešķīrti 2,5 miljonu eiro kredītu Rīgas brīvostā strādājošo uzņēmumu attīstībai

Banka "Citadele" piešķīrusi 2,5 miljonu eiro kredītu Rīgas brīvostā strādājošo SIA "Magnat Group" uzņēmumu - SIA "Port Milgravis", SIA "Riga Nordic Terminal" un SIA "Port Magnat" - attīstībai pavēstīja bankā.

Bankā informēja, ka aizdevumu paredzēts izmantot jaunu viegla tipa noliktavu būvniecībai, esošās infrastruktūras atjaunošanai, izmantoto piestātņu uzlabošanai, esošās kraušanas tehnikas parka atjaunošanai, kā arī investīcijām informācijas tehnoloģiju sistēmās.

"Mēs strādājam tikai ar Eiropas Savienības kravu pārvadājumiem, līdz ar to arī mums vērojams kravu apgrozījuma pieaugums. Ņemot vērā patstāvīgo ilgtermiņa sadarbības partneru vajadzības, mēs mērķtiecīgi veicam ieguldījumus attīstībā un infrastruktūrā," pauda "Magnat Group" valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Osipkovs.

Viņš arī norādīja, ka "Magnat Group" pēdējos piecos gados ir ieguldījis vairāk nekā 10 miljonus eiro infrastruktūras uzlabošanā, tostarp jaunu noliktavu būvniecībā.

"Līdz vasarai plānojam sākt divu noliktavu izbūvi - katru 4400 kvadrātmetru platībā, kas būs paredzētas beramkravām. Tajās varēsim glabāt graudus un kokskaidu granulas," minēja Osipkovs, piebilstot, ka jauno noliktavu izveide ļaus būtiski palielināt pārkrauto kravu apmēru.

"Pabeidzot jauno noliktavu būvniecību, uzņēmumam būs iespēja piesaistīt jaunus klientus beramkravu pārkraušanā un apmierināt esošo klientu pieprasījumu," teica Osipkovs.

"Magnat Group" ir holdingkompānija, kas nodarbojas ar ostas terminālu pārvaldību un attīstību Rīgas Brīvostas teritorijā. Holdingā ietilpst trīs ostas termināli - "Port Magnat", "Port Milgravis" un "Riga Nordic Terminal". Terminālu pamatdarbības veids ir stividora pakalpojumi un dažādu kravu glabāšana un kraušana Rīgas ostā. "Magnat Group" uzņēmumu galvenās kravu plūsmas veido graudu, kokskaidu granulu, zāģmateriālu un metāllūžņu kravas.

Kompānija "Magnat Group" reģistrēta 2004.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,2 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas īpašnieki ir Aleksejs Osipkovs (25%), Aleksandrs Osipkovs (25%), Gaļina Osipkova (25%) un Aleksandrs Osipkovs (25%). 2019.gadā "Magnat Group" koncerna apgrozījums bija 8,731 miljons eiro, kas ir par 15,3% vairāk nekā 2018.gadā, bet koncerna peļņa pieauga par 21,2% un bija 1,776 miljoni eiro.

Pēc aktīvu apmēra banka "Citadele" ir otra lielākā banka Latvijā. Bankas akcionāri ir ASV investīciju kompānijas "Ripplewood" meitaskompānija "RA Citadele Holdings LLC" un starptautisku investoru grupa (75% plus viena akcija), kā arī Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (25% mīnus viena akcija). Bankas obligācijas kotē "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā.