LETA18 янв.

Pēc inficēšanās ar Covid-19 imunitāte saglabājas līdz pieciem mēnešiem

Cilvēkiem, kuri iepriekš inficējušies ar jauno koronavīrusu, imunitāte var saglabāties līdz pieciem mēnešiem, bet viņi joprojām var inficēt citus, paziņojis Anglijas Sabiedrības veselības dienests.

Dienests kopš jūnija pārbaudījis uz antivielām desmitiem tūkstošiem veselības nozares darbinieku.

Pētnieki atklājuši, ka cilvēki pēc inficēšanās ar Covid-19 var būt pasargāti no atkārtotas saslimšanas 83% gadījumu. Imunitāte ilgst aptuveni piecus mēnešus.

No 18.jūnija līdz 24.novembrim zinātnieki identificēja 44 iespējamus atkārtotas inficēšanās gadījumus no 6614 cilvēkiem, kuriem analīzēs atklātas antivielas.

Taču sākotnējie pierādījumi no pētījuma nākamās fāzes liecina, ka daļa cilvēku, kuriem konstatēts augsts vīrusa līmenis, var inficēt citus.

"Mēs tagad zinām, ka vairums to, kuriem bijis vīruss un kuriem izveidojušās antivielas, ir pasargāti no atkārtotas inficēšanās, bet ne pilnībā, un mēs vēl nezinām, cik ilgi aizsardzība ilgst. Būtiski ir tas, ka mēs uzskatām, ka cilvēki vēl arvien var nodot vīrusu tālāk," sacīja profesore Sjūzana Hopkinsa, kura vada šo pētījumu.

Viņas komanda vēl nav izpētījusi imunitāti, ko sniedz vakcīnas, kuras Lielbritānijā pieejamas kopš novembra. Šādi pētījumi tiks veikti vēlāk šogad.