LETA21 окт.

Pašinjans un Alijevs apliecina gatavību sarunām Maskavā

Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans pavēstījis par gatavību sākt sarunas par Kalnu Karabahas konflikta noregulējumu mierīgā ceļā sarunās Maskavā ar Azerbaidžānas prezidentu Ilhamu Alijevu.

Šāda noregulējuma nosacījums ir lēmums par Kalnu Karabahas statusu. Šo nostāju Pašinjans pauda intervijā Krievijas ziņu aģentūrai TASS.

Erevāna uzstāj, ka Kalnu Karabahas tautai ir jānodrošina tiesības uz pašnoteikšanos.

Atbildot uz aģentūras jautājumu, vai premjers ir gatavs noregulējumam, kad Azerbaidžānas pusei pakāpeniski tiek atdotas teritorijas, kas atrodas ārpus bijušā Kalnu Karabahas autonomā apgabala robežām, atskaitot Lačinas koridoru, kas Kalnu Karabahu savieno ar Armēniju, Pašinjans sacīja:

"Armēnija bija gatava šādam vai aptuveni šādam risinājumam pirms vairākiem gadiem. Bet šeit ir svarīga viena nianse - kas būs ar Kalnu Karabahas statusu. Es šeit domāju arī Kazaņas iniciatīvu."

Minētā iniciatīva paredz pagaidu statusa piešķiršanu Kalnu Karabahai un sarunu sākšanu par pastāvīgo statusu. Plānā paredzēta Kalnu Karabahas drošības buferzonas, kas šobrīd atrodas armēņu spēku kontrolē, nodošana Azerbaidžānai.

Ilhams Alijevs savukārt ziņu aģentūrai TASS apliecināja gatavību sarunām par konflikta noregulējumu.