LETA10 окт.

Parīzes reģiona slimnīcās izsludināti ārkārtējie pasākumi

Parīzes reģiona sabiedrības veselības aģentūra devusi rīkojumu no ceturtdienas aktivizēt ārkārtējos pasākumus, lai tiktu galā ar strauji augošo Covid-19 pacientu skaitu slimnīcās.

Parīzes reģiona slimnīcās šādi pacienti aizņem jau 40% no gultasvietām intensīvas aprūpes nodaļās.

Gaidāms, ka Francijas veselības ministrs izziņos jaunus ierobežojumus apgabalos, kur slimnīcas kļūst pārslogotas un pieaug inficēto skaits.

Lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatīšanos, Parīzē un vairākās citās pilsētās jau ir slēgti bāri un ierobežota cilvēku pulcēšanās privātos pasākumos.

Parīzes reģiona sabiedrības veselības aģentūras direktors šodien tviterī pavēstīja, ka devis rīkojumu slimnīcu direktoriem aktivizēt ārkārtas plānus, lai atbrīvotu resursus un pasargātu medicīnas darbiniekus.

Viņš skaidroja, ka šāds solis ir nepieciešams, ņemot vērā spiedienu uz intensīvās terapijas nodaļām un slimnīcu darbību.

Slimnīcu plāni var ietvert tādus pasākumus kā gultasvietu skaita palielināšanu, nesteidzamo operāciju atlikšanu, pacientu, kuriem nav Covid-19, pārvešanu uz citām slimnīcām vai sūtīšanu mājās, darbinieku atsaukšanu no atvaļinājumiem, palīdzības lūgšanu brīvprātīgajiem.