ЛатвияLETA29 апр.

Paredzēts likvidēt "LDz infrastruktūra"

Tuvākajā laikā varētu tikt sākta VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) meitasuzņēmuma "LDz infrastruktūra" likvidācija atklāja LDz pārstāve Ieva Bethere.

Viņa skaidroja, ka pašlaik ir sagatavota dokumentu pakete, kas tuvākajā laikā tiks iesniegta Ministru kabinetā, un pēc valdības lēmuma pieņemšanas tiks sākts "LDZ infrastruktūra" likvidācijas process.

LDz pārstāve norādīja, ka pārmaiņu process LDz koncernā sākts 2019.gada beigās, kas tostarp ietver tehnoloģisko procesu pārskatīšanu, izslēdzot dublējošās darbības un ievērojami samazinot administratīvo aparātu.

Līdz ar šo konsolidācijas procesu šā gada sākumā LDz valdē un padomē pieņemts lēmums, kas februāra beigās tika apstiprināts arī akcionāru sapulcē. Tas paredz "LDZ infrastruktūra" pievienot LDz, kas tad arī turpmāk pildīs "LDZ infrastruktūra" funkcijas.

"LDz infrastruktūra" apgrozījums 2019.gadā bija 4,14 miljoni eiro, bet peļņa sasniedza 384 269 eiro. Kompānijas 2020.gada finanšu dati vēl nav publiskoti.

"LDz infrastruktūra" ietilpst "Latvijas dzelzceļa" koncernā un ir infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums. "Latvijas dzelzceļš" ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs, kam ir sešas meitassabiedrības.